Głosujemy!

Który z zespołów badawczych zwycięży i w nagrodę pojedzie na wycieczkę? Przypominamy, że władze Powiatu Starogardzkiego zaczęły pierwszą tego typu akcję, która wpisuje się w działania pod szyldem "Kociewie najrzy się z naturą". Do szkół trafiły urządzenia, dzięki którym  można sprawdzać jakość powietrza. Wśród młodzieży ogłosiliśmy konkurs pod hasłem #STOPSMOG i uczniowie, którzy wzięli w nim udział, utworzyły zespoły badawcze.

Zespoły te miały za zadanie obserwować jakość powietrza do końca kwietnia, czyli do czasu, kiedy trwał sezon grzewczy. W rezultacie uczniowie przygotowali prezentacje z wynikami pomiarów, wnioskami z przeprowadzonej analizy wyników pomiaru oraz wskazali trzy sposoby na ograniczenie zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza oraz walki ze smogiem. W szkołach prowadzone były prelekcje przygotowane przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa naszego Starostwa, którzy uświadamiali młodzież na temat zagrożeń.

Komisja Konkursowa spośród nadesłanych na Konkurs #STOPSMOG prac wybrała trzy, które przeszły do drugiego etapu. Są to prace nadesłane przez:

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Satrogardzie Gdańskim,

Zespół Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego „HUBALA” w Starogardzie Gdańskim,

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu.

Wytypowane prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.powiatstarogard.pl
a głosowanie odbędzie się na serwisie społecznościowym facebook na profilu Kociewie najrzy się z naturą  https://www.facebook.com/events/624891607846707/

Jednocześnie informujemy, że termin głosowania na prace trwa od 31 maja 2018 roku  od godziny 8:00 do 8 czerwca 2018 r. do godziny 23:59.

Prezentacja ILO w Starogardzie Gdańskim

glosujemy-4760.jpg

Film ZSP w Skóczu

Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim (plik pptx do pobrania)