Zespół ds. Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej

tel. (+ 48 58) 767 35 95

tel. kom. (+48) 538 219 691

e-mail: ewa.macholla@powiatstarogard.pl

Do zadań Zespołu ds. Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej należy:

1. Prowadzenie zewnętrznej polityki informacyjnej Powiatu Starogardzkiego i współpraca z mediami.
  2. Zapewnienie obsługi prasowej Starosty i Zarządu Powiatu.
  3. Kształtowanie pozytywnego wizerunku Starostwa i Powiatu Starogardzkiego w środkach masowego przekazu.
  4. Przygotowywanie informacji o programach, działaniach i zamierzeniach Powiatu i Starostwa.
  5. Organizowanie konferencji prasowych Starosty i Zarządu Powiatu.
  6. Redagowanie odpowiedzi i wyjaśnień dla mediów w oparciu o stanowisko Starosty.
  7. Przygotowywanie listów gratulacyjnych, życzeń, podziękowań, kondolencji oraz przygotowywanie innych pism zleconych przez Starostę.
  8. Reprezentowanie Starosty podczas okolicznościowych wydarzeń.
  9. Prowadzenie spraw związanych z wydawaniem Biuletynu Samorządowego Powiatu Starogardzkiego oraz mediów społecznościowych.
  10. Prowadzenie i aktualizowanie strony internetowej Powiatu.
  11. Prowadzenie bazy zdjęciowej i materiałów prasowych Powiatu.
  12. Rozpatrywanie spraw z wniosków o udostępnienie informacji publicznej oraz spraw z wniosków o ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego, w tym prowadzenie ewidencji wniosków o udostępnienie informacji publicznej oraz ewidencji wniosków o ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego.