Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Zaśpiewali dla mamy

Fantastyczna gala za nami. A wszystko za sprawą wyjątkowego święta i Powiatowego Konkursu Piosenki „Śpiewamy dla mamy”, który odbył się już po raz czwarty. I kolejny raz było to wydarzenie pełne emocji oraz wzruszeń.

W kategorii 11-14 lat najlepiej oceniono wykonanie Leny Majki.

Pomysłodawczynią konkursu jest starosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, a wydarzenie Powiat Starogardzki organizuje wspólnie z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

Pomysłodawczynią „Śpiewamy dla mamy” jest starosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska.

W tym roku napłynęły aż 73 zgłoszenia, co dało 94 uczestników – 62 solistów oraz 11 duetów i zespołów. Jury, w składzie którego zasiedli muzycy i ludzie ze świata muzyki, nie miało łatwo. Jednak udało się i nagrodzono 12 wykonań, a wyróżnienia przyznano 15 piosenkom. Uroczysta gala odbyła się w przede dniu Dnia Matki w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury i zgromadziła nie tylko artystów i ich mamy, ale również tatusiów oraz dziadków. To było popołudnie przepełnione muzyką, radością i wzruszeniem.

W kategorii do lat 7 wyróżnienia otrzymali: Julia Batkowska, Michał Fryszka, Maja Poćwiardowska, Łucja Śpa oraz duet Liwia Weisbrod i Aleksandra Brzoskowska. III miejsce wyśpiewała Tanisha Bhambure, II Aleksander Bogulski, a I miejsce zdobyła Maria Przytarska. W kategorii 8-10 lat wyróżnienia otrzymali: Antoni Beling, Ewa Brągoszewska, Adam Jankowski i Liwia Plewako. III miejsce zajęli: Weronika Worzała, Aleksandra Demska oraz Eryk Górecki (ex aequo), II miejsce Antonina Iker, a I miejsce Julia Betcher. W kategorii 11-14 lat wyróżniono występy: Martyny Gołębiowskiej, Julii Mokwy, Karoliny Niemaszyk i Natalii Urbańskiej. III miejsce wyśpiewała Greta Kiełpin, II miejsce zajęli Alicja Flisikowska oraz Franciszek Betcher (ex aequo), a najlepiej oceniono wykonanie Leny Majki. W kategorii 15-26 lat przyznane zostały dwa wyróżnienia – dla Karoliny Hinz oraz dla Agaty Justki.

Gratulujemy wszystkim wyjątkowych występów.