Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Zaczynamy przebudowę drogi

Rusza kolejna ważna inwestycja. Mowa o przebudowie drogi powiatowej nr 2730G na odc. od miejscowości Jaszczerek (DW 214) do miejscowości Leśna Jania. Wykonawcą przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg. Wartość inwestycji to prawie 16 mln zł.

Wyłoniony został wykonawca przebudowy drogi.

Obecnie droga powiatowa na odcinku Jaszczerek- Leśna Jania posiada nawierzchnię bitumiczną w złym stanie technicznym, o szerokości ok. 4,0 m oraz pobocze gruntowe. Droga posiada odwodnienie, lecz przez zły stan nawierzchni spękania i ubytki, które podczas deszczu wypełniają się wodą, nie spełnia ono założonej funkcji. Szerokość jezdni nie spełnia normatywnych parametrów szerokości, jest za wąska i przez to niebezpieczna.

Niezmiernie się cieszę, że zrealizujemy tę inwestycję – nie kryje starosta Kazimierz Chyła. – Droga jest bardzo ważnym ciągiem komunikacyjnym w kierunku do miejscowości: Osiek, Smętowo Graniczne i Skórcz, i w połączeniu z drogą wojewódzką nr 231 stanowi dojazd do autostrady A1.

Inwestycja obejmie odcinek 6,69 km. Po dokonaniu przebudowy droga zostanie poszerzona do 6 m. Przebudowa spowoduje podniesienie nośności i trwałości konstrukcji wymaganych dla kategorii ruchu KR3. Droga zapewni podniesienie cech, które mają wpływ na komfortowe i bezpieczne użytkowanie, zwiększą płynność ruchu a także poziom bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Zrealizowanie powyższych celów pozwoli ograniczyć wypadkowość na tym odcinku drogi. Przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Dziś została podpisana umowa z Wykonawcą czyli Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S.A. ze  Starogardu Gdańskiego. Planowany termin zakończenia robót to maj 2023 roku. Wartość robót budowalnych to około 16 milionów złotych. Powiat Starogardzki otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 6 770 222 zł.

Umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana.

Inwestycję z ramienia Powiatu Starogardzkiego nadzoruje Powiatowy Zarząd Dróg.

Na temat dofinansowania przeczytasz tutaj: https://powiatstarogard.pl/prawie-7-mln-zl-na-przebudowe-drogi/