Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Zaczynamy nowy rok szkolny

5542 – dokładnie tylu uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Starogardzki rozpoczęło właśnie naukę w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Patryk Gabriel i Wioleta Strzemkowska-Konkolewska wzięli udział w rozpoczęciu roku szkolnego w I LO i złożyli gratulacje Wiesławie Górskiej.

1 września – to data, która jest ważna dla wszystkich uczniów. O różnych porach dnia – godz. 8.00, 9.00 czy 12.00 uroczyście rozpoczął się rok szkolny 2021/2022. Naukę w szkołach prowadzonych przez Powiat Starogardzki, czyli I Liceum Ogólnokształcącym w Starogardzie Gd., II Liceum Ogólnokształcącym w Starogardzie Gdańskim, Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Zawodowych, Technikum w Owidzu, Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie, Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Skórczu oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie, a także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Starogardzie Gd., zaczęło ponad 5,5 tysiąca osób. Jako ciekawostkę możemy podać, że najwięcej uczniów, bo 1157, uczęszcza do Zespołu Szkół Zawodowych.

Naukę w II Liceum Ogólnokształcącym zaczęło dziś 665 uczniów.

Części uczniów towarzyszyliśmy dziś w uroczystości. Byliśmy w starogardzkim II LO, gdzie rozpoczęcie odbyło się przed budynkiem szkoły oraz w I LO, gdzie każda z klas miała swoje rozpoczęcie roku – my spotkaliśmy się z klasą ID. Przy okazji wicestarosta Patryk Gabriel i członkini Zarządu Powiatu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska w imieniu władz Powiatu złożyli gratulacje dyrektor szkoły. Wiesława Górska świętuje bowiem jubileusz 35-lecia pracy zawodowej.

W I Liceum Ogólnokształcącym rok szkolny zaczęło 664 uczniów.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ten właśnie rozpoczynający się rok był po prostu normalny, bez maseczek, pandemii i innych kłopotów.