Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Wizytacja Komisji ds. Rodziny, Problematyki Społecznej i Zdrowia w Kociewskim Centrum Zdrowia

W dniu 22 czerwca Komisja ds. Rodziny, Problematyki Społecznej i Zdrowia Rady Powiatu Starogardzkiego sprawdziła postępy prac w Kociewskim Centrum Zdrowia.

Przewodniczący Robert Wierzba zaprosił członków Kds.R, PSiZRPS na posiedzenie komisji do nowo wyremontowanego Bloku Operacyjnego wraz z Centralną Sterylizatornią naszego szpitala.

Komisja w składzie: Antoni Cywiński, Witold Sykutera, Arkadiusz Herold, Krzysztof Kamysz, Patryk Gabriel oraz Wioleta Strzemkowska-Konkolewska wspólnie zwiedzili sale operacyjne, sale zabiegowe oraz sterylizatornię nowo powstałego budynku szpitala.

W spotkaniu również wzięli udział dyrektorzy, prezesi i naczelnicy poszczególnych wydziałów oraz jednostek podlegających zarządowi powiatu. Adam Magiełka — Prezes Kociewskiego Centrum Zdrowia, Arkadiusz Banach — Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim. Dorota Gałecka — Naczelnik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Zdrowia oraz Beata Gradowska — Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Funduszy Europejskich.

Lekarz Naczelny, Robert Wierzba opowiedział z punktu widzenia medycznego zastosowanie sprzętu i wyposażenia bloku operacyjnego dla pacjenta.

Spotkaniu przewodniczył Lekarz Naczelny Robert Wierzba oraz Wicestarosta Starogardzki Patryk Gabriel. Obydwaj opowiadali o postępach prac, częściowych odbiorach oraz o zaplanowanej logistyce pracy samego personelu medycznego. Z punktu widzenia budynek jest zaprojektowany bezkolizyjnie. Wydzielony są strefy czyste i brudne. Sale oznaczone i podzielone na te, w których pacjent jest przygotowywany do zabiegu, w trakcie zabiegu i po zabiegu.

Wicestarosta Starogardzki Patryk Gabriel opowiada o działaniu sprzętu i jego mocy przerobowej dla całego szpitala.