Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

#WielkiProjekt: Sprzęt dla serca

Jak ważna jest szybka, skuteczna i kompleksowa diagnostyka chorób serca wie każdy. Dlatego w ramach #wielkiegoprojektu Kociewskie Centrum Zdrowia otrzymało nowy echokardiograf, czyli urządzenie służące do badań diagnostycznych serca przy użyciu wiązki ultradźwięków.

W ramach #Wielkiegoprojektu do szpitala trafił echokardiograf.

Mówiąc dokładniej urządzenie pozwoli na ocenę budowy i działania zastawek serca, dokonanie pomiaru wielkości i pracy komór serca diagnozę wady serca. Sprzęt renomowanego producenta GE Healthcare kosztował ponad 220 tys. zł i zasilił wyposażenie oddziału kardiologicznego.

Przypomnijmy, że w ramach #wielkiego projektu trwa obecnie przebudowa oddziału chorób wewnętrznych. Prace są na ostatniej prostej, a w drugiej połowie grudnia 2022 roku zacznie się wyposażanie interny. 28 listopada br. podpisana została umowa na dostawę i montaż wyposażenia oddziału chorób wewnętrznych w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Jej wartość to ponad 810 tys. zł. Wartość robót to prawie 4,3 mln zł. Planujemy, że przebudowany oddział ruszy w drugiej połowie stycznia 2023 roku.

Więcej na temat wyposażenia oddziału: http://na dostawę i montaż wyposażenia oddziału chorób wewnętrznych w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Jej wartość to ponad 810 tys. zł.