Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

#Wielkiprojekt: Powstanie ośrodek rehabilitacji

#Wielkiprojekt wkracza na ostatnią prostą. Właśnie podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych mających na celu utworzenie Ośrodka Rehabilitacji w Kociewskim Centrum Zdrowia.

Ośrodek rehabilitacji  powstanie w miejscu dawnego bloku operacyjnego. To ostatni element projektu, który zapewni ciągłość leczenia pacjentów oraz ich szybszy powrót do zdrowia. Powstaną nowe gabinety oraz pracownie m.in.  EKG i echokardiografii, sala rehabilitacji kardiologicznej, gabinety hydroterapii, elektroterapii, diatermii czy pola magnetycznego z krioterapią.

Wartość robót budowlanych to 1 563 499,99 zł, prace zakończą się w II kwartale 2023 r. Wykonawcą robót budowlanych jest firma RESTERO Sp. z o.o.

– To już ostatnie tak duże zadanie w ramach wielkiego projektu i cieszę, że wykonawcą prace będzie właśnie firma Restero, która właśnie zakończyła przebudowę oddziału chorób wewnętrznych, a wcześniej dokończyła przebudowę oddziału chirurgicznego. Jest to sprawdzony i doświadczony partner – zauważa starosta Kazimierz Chyła.

Ośrodek będzie służyć pacjentom w ramach rehabilitacji dziennej, ambulatoryjnej, a także pozostałej grupie pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych Kociewskiego Centrum Zdrowia.

– Budowa ośrodka rehabilitacji to zwieńczenie poprzednich działań związanych z #Wielkimprojektem a zarazem ostatni „budowlany” element tej układanki. Do tej pory przebudowaliśmy 5 oddziałów szpitalnych: udarowy, kardiologiczny, neurologiczny, chirurgiczny, wewnętrzny.  Wybudowaliśmy zupełnie nowy blok operacyjny z 3 salami operacyjnymi i centralną sterylizatornią, utworzyliśmy nowy Zakład Diagnostyki Obrazowej, a także  poradnie specjalistyczne. Poza pracami budowlanymi, Kociewskie Centrum Zdrowia zyskało specjalistyczne wyposażenie – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel.

Ośrodek rehabilitacji będzie bardzo ważnym miejscem w działalności starogardzkiego szpitala.

– Bardzo cieszymy się, iż Kociewskie Centrum Zdrowia zyska miejsce, w którym pacjenci będą mogli wracać do pełnej sprawności. To niezwykle ważne, by szpital zapewniał pacjentom kompleksową opiekę, od pełnej diagnostyki, poprzez leczenie w komfortowych warunkach aż po specjalistyczną rekonwalescencję – przyznaje Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu Powiatu.

Przypomnijmy, że wartość całości inwestycji nazywanej #wielkimprojektem to ponad 70 mln złotych.