Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

#WielkiProjekt: Poradnie specjalistyczne już otwarte

Symbolicznie zostały otwarte poradnie specjalistyczne w Kociewskim Centrum Zdrowia. To specjalnie przystosowana przestrzeń, której przebudowa była możliwa dzięki realizacji #WielkiegoProjektu. Poradnie zlokalizowane są na II piętrze szpitala, ich powierzchnia to ponad 430 metrów kwadratowych!

Symbolicznie otwarte zostały poradnie specjalistyczne.

Kolejny raz mogę śmiało powiedzieć, że nasz szpital wchodzi w XXI wiek – cieszy się starosta Kazimierz Chyła. – Coraz bardziej zbliżamy się do zakończenia wielkiego projektu, czyli historycznej przebudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia. To wysiłek wielu osób, którym dziś serdecznie dziękuję.

Przebudowę  pomieszczeń pod utworzenie 9 poradni specjalistycznych wykonało Przedsiębiorstwo Handlowe “STELLA” Andrzej Stella ze Starogardu Gdańskiego. W ramach umowy wykonawca przebudował pomieszczenia znajdujące się w części II piętra budynku głównego szpitala. Wartość wyposażenia to prawie 905 tys. zł, prace remontowe to koszt ponad 1,2 mln zł.

Bardzo się cieszę, że dziś symbolicznie możemy oddać pomieszczenia przygotowane pod poradnie specjalistyczne. Jest to konsekwencja naszych działań związanych z wielkim projektem modernizacji Kociewskiego Centrum Zdrowia. Szpital, nowy blok operacyjny i diagnostyka obrazowa oraz nowoczesne poradnie specjalistyczne w jednym miejscu  – to jeden z atutów wielkiego projektu, bo zabezpiecza większą kompleksowość usług dla pacjentów w jednym budynku, w jednym miejscu, w jednym mieście powiatowym – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel.

Wśród sprzętów, które weszły w skład wyposażenia poradni, wyróżnić możemy m.in.: kardiotokograf, ultrasonograf, 2 aparaty EKG, kolposkop, aparat do elektrokoagulacji, aparat do kriochirurgii, zestaw holter EKG oraz oftalmoskop.