#WielkiProjekt: Interna w nowym miejscu

Oddział Chorób Wewnętrznych Kociewskiego Centrum Zdrowia właśnie zaczyna pracę w nowej lokalizacji! Wszystko dzięki wielkiemu projektowi przebudowy starogardzkiego szpitala.

Oddział Chorób Wewnętrznych został uroczyście otwarty.

20 stycznia nastąpiło oficjalne otwarcie nowej interny. Oddział zyskał wyciszające beżowo-lawendowe barwy. Sale pacjentów mieszczące w sumie 32 łóżka, zostały gruntownie przebudowane – wymienione zostały wszystkie instalacje, posadzki i okładziny. Remont nie ominął również sanitariatów oraz gabinetów zabiegowych.  Przebudowano ponad 630 metrów kwadratowych powierzchni. Wartość robót budowlanych to kosztprawie 4,3 mln zł. Wykonawcą robót było konsorcjum firm Restero Sp. z o.o. oraz Zen Medical Gas.

Przebudowa oddziału chorób wewnętrznych to kolejny element #wielkiegoprojektu realizowanego przez Powiat Starogardzki, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

– Dzięki konsekwencji, zaangażowaniu i wytrwałości udało nam się do tej pory przebudować  i wyposażyć oddział udarowy, neurologiczny, kardiologiczny i chirurgiczny – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel. – Wybudowano nowoczesny blok operacyjny z 3 salami operacyjnymi oraz centralną sterylizatornią, utworzono także Zakład Diagnostyki Obrazowej, oraz Poradnie Specjalistyczne. W chwili obecnej trwają roboty budowlane mające na celu utworzenie Ośrodka Rehabilitacji. Szereg kursów przeszła również kadra medyczna.

– Oddział poza odświeżonym wyglądem zyskał również nowoczesne wyposażenie zarówno medyczne jak i socjalno-biurowe. Nie zabrakło również specjalistycznych urządzeń medycznych – wyjaśnia Beata Gradowska, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Funduszy Europejskich. – Projekt działa wielowymiarowo, dlatego poza wyposażeniem oddziału, do KCZ trafiły również urządzenia i środki mające na celu przeciwdziałanie COVID-19, oraz wspomagające walkę z innymi chorobami zakaźnymi, by przygotować szpital na każdą ewentualność. Wartość tego wyposażenia opiewa na kwotę ponad 800 tysięcy złotych.

– Bardzo cieszymy się, iż udało się tak sprawnie wykonać przebudowę i wyposażyć oddział chorób wewnętrznych, który niewątpliwie potrzebował remontu. Dzięki temu pacjenci zyskali możliwość leczenia w komfortowych warunkach, a personel możliwość pracy na nowych, wysokiej klasy urządzeniach. Te wszystkie działania mają na celu jedno: poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Kociewia i zapewnienie im opieki medycznej na najwyższym poziomie – zauważa starosta Kazimierz Chyła.

Otwarcie interny.