Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Wielkie święto strażaków

Starosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska w imieniu władz Powiatu wyraziła wielką wdzięczność za codzienną służbę ochotników Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie, którzy 10 maja świętowali Dzień Strażaka.

To właśnie druhny i druhowie pojawiają się jako pierwsi na miejscu wypadków i pożarów. Pomagają innym, niejednokrotnie narażając przy tym swoje życie.

Podczas obchodów Dnia Strażaka nie mogło zabraknąć pamiątkowej fotografii.

– Wasza służba jest służbą wyjątkową. W opinii społecznej stoicie na najwyższym szczeblu społecznego zaufania. Ratujecie życie nie tylko ludziom, ale również zwierzętom, ratujecie nasze mienie.  Życzę Wam wszystkiego dobrego, bądźcie dalej odważni i otwarci na wszelkie działania – powiedziała starosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska.

 – Dla nas wszystkich to dzień szczególny. Mamy okazję nie tylko uhonorować wyróżniające się w służbie osoby, ale także porozmawiać w szerszym gronie  – zauważył prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim Łukasz Zblewski.

Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” Województwa Pomorskiego odznaczony został dh Mikołaj Grabowski. Srebrny Medal trafił do dh Marcina Ruliński, a Brązowy Medal otrzymał dh Arnold Gencza. Odznaką „Strażak Wzorowy” odznaczeni zostali druhowie Klaudia Galewska i Dawid Glanert, który na co dzień pracuje w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gd.

Odznaką „Wzorowy Strażak” został wyróżniony Dawid Glanert, na co dzień pracujący w Starostwie Powiatowym.

Strażacy – oprócz licznych życzeń, m.in. od prezydenta Janusza Stankowiaka, Andrzeja Grabowskiego, reprezentującego posła Patryka Gabriela, otrzymali również prezent.  Kamil Ustowski z firmy Eko-Mycie ufundował młodzieży 20 dresów oraz nagłośnienie, aby zwiększyć komfort zajęć szkoleniowo-pożarniczych.