Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Ważne remonty w szkołach

Od kilku miesięcy Powiat Starogardzki realizuje projekt pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej budynków należących do Powiatu Starogardzkiego”. To kolejne przedsięwzięcie, które wpłynie na środowisko. Wartość inwestycji to 5,5 mln zł.

Efektom prac związanych z termomodernizacją łącznika internatu szkoły w Skórczu przyjrzał się starosta Kazimierz Chyła i wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska.

Inwestycja ta dotyczy dwóch szkół: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Skórczu oraz Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie. Co ważne, jedna z inwestycji, ta w Skórczu, została niedawno zakończona. Efektom prac związanych z termomodernizacją łącznika internatu szkoły przyjrzał się starosta Kazimierz Chyła i wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska. W ramach przedsięwzięcia wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zamontowano wiatrołap, ocieplono ściany zewnętrzne.

Z kolei w Bolesławowie prace jeszcze trwają. W ramach tej inwestycji w rezultacie dojdzie do:  wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenia ścian zewnętrznych, stropodachów i stropu nad piwnicą, wykonania systemu wentylacji mechanicznej, kompleksowej modernizacji systemu ogrzewania wraz z instalacją gruntowej pompy ciepła, wymiany instalacji elektrycznej, w tym oświetleniowej, montażu instalacji PV na gruncie.

Od wielu lat edukacja i mam na myśli jakość kształcenia w naszych szkołach jest dla nas niezwykle ważna – przypomina starosta Kazimierz Chyła. – Zależy nam również na tym, aby nasi uczniowie i nauczyciele uczyli się i pracowali w dobrych warunkach. Cieszę się, że udało nam się kolejne zadanie inwestycyjne. Warto bowiem dodać, że internat w szkole w Bolesławowie to największy tego rodzaju obiekt znajdujący się w naszych zasobach.

W Bolesławowie prace jeszcze trwają.

Wartość całego projektu opiewa na kwotę ponad 5,5 mln złotych. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład oraz ze środków własnych Powiatu Starogardzkiego. Wartość przebudowy w Skórczu wyniosła prawie 300 tysięcy złotych.

Jak wiadomo Zarząd Powiatu od lat stawia na poprawę efektywności energetycznej budynków, by w realny sposób przyczynić się do obniżenia kosztów utrzymania obiektów – zauważa wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska.

Termomodernizacja ma jeszcze jedną, wielką zaletę – wprost wpływa na poprawę środowiska, poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem budynków.