Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

W szpitalu będą nowoczesne poradnie

Poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r. to kolejna ważna data w kalendarzu związana z wielkim projektem. Właśnie dziś został przekazany plac budowy pod inwestycję polegającą na utworzeniu poradni specjalistycznych w Kociewskim Centrum Zdrowia. Co to oznacza dla pacjentów?

Przekazaliśmy plac budowy pod inwestycję polegającą na utworzeniu poradni specjalistycznych w Kociewskim Centrum Zdrowia.

– Jest to konsekwencja naszych działań związanych z wielkim projektem modernizacji Kociewskiego Centrum Zdrowia – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel. – Szpital, nowy blok operacyjny i diagnostyka obrazowa oraz nowoczesne poradnie specjalistyczne w jednym miejscu  – to jeden z atutów wielkiego projektu, bo zabezpiecza większą kompleksowość usług dla pacjentów w jednym budynku, w jednym miejscu, w jednym mieście powiatowym.

Przebudowę  pomieszczeń pod utworzenie 9 poradni specjalistycznych wykona Przedsiębiorstwo Handlowe „STELLA” Andrzej Stella ze Starogardu Gdańskiego.  W ramach umowy Wykonawca przebuduje pomieszczenia znajdujące się w części II piętra budynku głównego szpitala. Dzięki temu utworzone zostaną następujące poradnie: diabetologiczna, neurologiczna, rehabilitacyjna, urologiczna, chirurgii onkologicznej, proktologiczna, preluksacyjna, leczenia bólu, ginekologiczna.   

– Tak, jak planowaliśmy przy podpisaniu umowy z Zarządem Powiatu, do końca lipca przygotowaliśmy niezbędną dokumentację oraz uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Inwestycja ta odbywa się bowiem w formule „zaprojektuj i wybuduj”, czyli od opracowania projektu budowlanego po uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Z kolei prace budowlane potrwają do końca grudnia – przyznaje Andrzej Stella, właściciel firmy PH Stella.

Szacowany koszt robót budowlanych to nieco ponad 1,2 mln zł.

To nie koniec dobrych wiadomości. Kociewskie Centrum Zdrowia otrzymało kolejne dofinansowanie. Było to możliwe za sprawą podpisania przez Zarząd Powiatu Starogardzkiego 3 umów, dzięki którym szpital zostanie wyposażony w sprzęt najnowszej generacji. Jego kwota to ponad 2 mln zł! Wszystko za sprawą wielkiego projektu, który zapewnia nowoczesność, bezpieczeństwo i kompleksowość opieki medycznej w naszym rejonie, a mieszkańcom daje pewność, że – w razie potrzeby – będą leczeni z wykorzystaniem najlepszych urządzeń!