Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 222

Ważna informacja dla kierowców. W najbliższych dniach nastąpi czasowe zamknięcie odcinków drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Starogard Gdański – Gdańsk. Wiązać się to będzie z utrudnieniami. 

biało czerwone słupki drogowe umieszczone na poboczu drogi

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański, w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych warunków gruntowo-wodnych w najbliższych dniach nastąpi czasowe zamknięcie drogi w rejonie miejscowości Kleszczewo, Gołębiewo Wielkie oraz Siwiałka.

W najbliższym dniach na remontowanej drodze wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański planowane są czasowe zamknięcia drogi, co skutkować będzie wstrzymaniem ruchu w obu kierunkach. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, przyczyną takiego stanu rzeczy są warunki gruntowo-wodne i konieczność wykonania robót związanych z wgłębnym wzmocnieniem podłoża.

Planowane terminy zamknięcia drogi wojewódzkiej nr 222:

  • od 18.03.2019 (na okres około 2,5 miesiąca) miejscowość Gołębiewo Wielkie na długości ok. 100 metrów, początek za skrzyżowaniem ze światłami na Sobowidz jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.
  • od 18.03.2019 (na okres około 4,5 miesiąca) miejscowość Siwiałka na długości ok. 300 metrów, początek za skrzyżowaniem z drogą gminną na Bojary jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.
  • od 01.08.2019 (na okres około 3 miesięcy) miejscowość Siwiałka na długości ok. 100 metrów, początek przed miejscowością Siwiałka jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.

Na czas całkowitego zamknięcia drogi objazd zostanie przeprowadzony drogami krajowymi nr S6, 91, 22 oraz autostradą A1 (jako alternatywa). Obecnie, ze względu na ważny interes społeczny, trwają rozmowy z Gminą Starogard Gdański, Starostwem Powiatowym w Pruszczu Gdańskim i PKS Starogard Gdański.