Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Swimrun już po raz piąty

W pięknych okolicznościach przyrody, ze świetnym nastawieniem uczestników, z rewelacyjną organizacją, ale też w trudnych warunkach pogodowych, bo deszcz przeplatał się ze słońcem, do tego zmaganiom towarzyszyła niezbyt wysoka temperatura wody – tak w kilku słowach można podsumować jubileuszową, piątą edycję Swimrun Sumin.

Kolejny raz do niewielkiej miejscowości w naszym powiecie przyjechali zawodnicy ze Starogardu i okolic, ale też z Gdyni, Szczecina, czy Warszawy! W sumie na starcie stanęło blisko 100 osób. Śmiało można powiedzieć, że w naszym powiecie to pierwsza tego rodzaju impreza po lockdownie.
Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy – swimrun łączy w sobie dwie dyscypliny – bieg i pływanie. Do wyboru były trzy dystanse: maraton liczący około 42 km – około 35 km biegu i 7 km pływania, sprint czyli około 27,7 km (22,5 km biegu i 4,8 km pływania) oraz supersprint czyli 13,8 km (11,6 biegu i ok. 2,2 km pływania). Wszystkim zawodnikom gratulujemy determinacji, fantastycznej walki oraz świetnej przygody, a organizatorom, czyli stowarzyszeniu TRI Starogard przygotowania rywalizacji na najwyższym poziomie. Brawo!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set?vanity=Powiat.Starogardzki&set=a.4493961280672884