Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Świętowaliśmy Dzień Pracownika Socjalnego

W Domu Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim na zaproszenie dyrektor Katarzyny Szczodrowskiej władze Powiatu Starogardzkiego podziękowały pracownikom socjalnym, którzy codziennie wkładają serce w pomoc innym. Ta praca nie tylko zmienia życia, ale też wnosi nadzieję i wsparcie w najtrudniejszych chwilach.

Tradycją już stały się spotkania władz Powiatu Starogardzkiego z pracownikami socjalnymi.

Przypomnijmy. 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Starosta Kazimierz Chyła i wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska podczas spotkania prócz życzeń, podziękowali każdemu osobiście za służbę dla drugiego człowieka wręczając symboliczną różę oraz drobny upominek.

– Nasze jednostki organizacyjne, czyli Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i trzy Domy Pomocy Społecznej to obszar wyjątkowy, związany z polityką społeczną, z pomocą społeczną – mówi Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, wicestarosta powiatu starogardzkiego. – Jest to obszar, w którym pracują osoby, dla których życzliwość i empatia są rzeczami oczywistymi. Jako zarząd jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim pracownikom – bez względu na to jakie zajmują stanowiska i funkcje pełnią. Jesteśmy im wdzięczni za to, że w tym bardzo trudnym obszarze, w którym pracują czyli z osobami zależnymi od ich opieki, nastawienia, trwają przez wiele lat. Wprowadziliśmy taką swego rodzaju tradycję, że w naszych Domach Pomocy Społecznej każdego roku uroczyście gościmy pracowników z obszaru pomocy społecznej.

Warto podkreślić, że pracownicy socjalni to prawdziwi bohaterowie, którzy nieustannie dają z siebie wszystko, aby zapewnić wsparcie tym, którzy go potrzebują. Empatia, determinacja i gotowość do pomocy zasługują na uznanie, nie tylko podczas uroczystych obchodów.