Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Święto Kociewia za nami – GALERIA, FILM

Barwny korowód Kociewiaków, który przeszedł ulicami Gdańska, pełne regionalizmu Unikaty z Kociewia i na koniec niesamowite Kociewie Art – niezaprzeczalnie Kociewie zawładnęło w piątkowe popołudnie Jarmarkiem św. Dominika.

Barwny korowód kociewski przeszedł ulicami Gdańska.

To było coś niesamowitego! Święto Kociewia, które odbywa się w ramach Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, rozpoczęło się od barwnego korowodu Kociewiaków, którzy śpiewem, tańcem i uśmiechem zachęcali gdańszczanki i gdańszczan oraz turystów odpoczywających na Pomorzu do przyłączenia się do nich. Przemarszowi towarzyszyło ogromne zainteresowanie. Nie brakowało oklasków oraz zdjęć. Tak się bawi Kociewie!

Po barwnym korowodzie Kociewiaków, który przeszedł ulicami Gdańska, na Skwerze Heweliusza odbyły się Unikaty z Kociewia. Jest to szeroka prezentacja dorobku kulturalnego Kociewia. Wydarzenie uświetniły występy muzyczne i taneczne lokalnych artystów czy też pokazy historyczne. Na straganach odbyły się pokazy rękodzieła, była możliwość zakupu regionalnych wydawnictw oraz spróbowania kociewskiej kuchni. Na scenie wystąpił m.in. Zespół Folklorystyczny Kociewie Retro, zespół 5/6 czy też MAD in Poland.
Ostatnim elementem Święta Kociewia była wystawa artystyczna połączona z koncertem Kociewie ART. Już od 30 lipca w Nadbałtyckim Centrum Kultury można było podziwiać obrazy i zdjęcia kociewskich twórców: Pawła Tadeusza Galińskiego, Urszuli Kulczyk, Michała Majewskiego oraz Krzysztofa Rudka. Finisaż wystawy uświetnił rewelacyjny występ zespołu 5/6. Dziękujemy za niesamowite wrażenia i do zobaczenia za rok!

Zobaczcie również materiał filmowy ze Święta Kociewia:

Tak się bawiliśmy podczas tegorocznego Święta Kociewia!