Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Stypendia dla najlepszych uczniów

Najlepsi uczniowie Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim o specjalności technik elektryk otrzymali stypendia ufundowane przez Energę Operator. Będą one wypłacane co miesiąc.

Stypendyści oraz ich opiekunowie, wychowawczyni klasy III EB i pedagog szkolny

Wśród wyróżnionych w ten sposób znaleźli się Eryk Dziewiątkowski, Kamil Bukowski i Maciej Patocki z klasy IV EB, Maciej Kędziorski z klasy III EB oraz Bartosz Radkowski z klasy II EB. Stypendia wręczała Pani Romualda Gałęzewska –  Dyrektor Pionu Spraw Korporacyjnych i Zasobów Organizacyjnych. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli także Pani Anna Laskowska – Kierownik Biura Polityki Kadrowo-Płacowej oraz p.o. Kierownika Biura Rozwoju Personelu oraz Pani Katarzyna Dębska – Główny Specjalista ds. Zarządzania Personelem.

Podczas spotkania w Firmie Energa Operator w Gdańsku Pani Katarzyna Dębska przedstawiła stypendystom i ich opiekunom – Pani Monice Leszczinskiej – wychowawczyni klasy III EB i Panu Ryszardowi Czerwińskiemu – pedagogowi szkolnemu, strukturę organizacyjną Firmy Energa oraz przybliżyła możliwości zatrudnienia absolwentów.

Współpraca szkoły z Energą trwa już od wielu lat i znacząco przyczyniła się do wzrostu poziomu nauczania w technikum. Warto też odnotować fakt, że możliwość otrzymania takiego stypendium jest skuteczną zachętą do podjęcia nauki właśnie w kierunku technik elektryk.

Jesteśmy pewni, że nagrodzeni uczniowie nie zawiodą pokładanych w nich nadziei, a w przyszłości firma Energa może spodziewać się świetnych pracowników.

Jeden ze stypendystów odbierający nagrodę od reprezentantki firmy Energa Operator