Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Starosta zasłużony dla pożarnictwa

Kazimierz Chyła jako pierwszy starosta na Pomorzu, a być może też w kraju, został odznaczony Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego”. Wręczenie odbyło się podczas V Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego powiatowych struktur Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Szlachcie odbył się V Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy powiatowych struktur OSP. Delegaci wybrali nowy Zarząd Oddziału Powiatowego, Komisję Rewizyjną oraz delegatów i przedstawicieli na zjazd wojewódzki. Prezesem ponownie został wybrany dh Wiesław Wrzesiński, a starosta Kazimierz Chyła oraz sekretarz gminy Starogard i zarazem radny powiatowy Tomasz Rogalski, a także Łukasz Zblewski, prezes OSP Starogard zostali wybrani wiceprezesami.

W Szlachcie odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy powiatowych struktur OSP.

Podczas Zjazdu odbyła się jeszcze jedna, bardzo miła i podniosła uroczystość. Starosta Kazimierz Chyła, jak to podkreślono podczas uroczystości, jako pierwszy starosta w województwie i najprawdopodobniej też w kraju, otrzymał Złotą Odznakę Honorową „Zasłużony dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego”.

Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wielkie wyróżnienie – podkreśla starosta Kazimierz Chyła. – Zawsze wysoko ceniłem pracę strażaków – czy to zawodowych, czy też ochotników, To ludzie, którzy ratują nasze życie i dorobek. Bardzo się cieszę, że nie brakuje w naszych powiecie ochotników, którzy wstępują do ochotniczych straży pożarnych i nierzadko zostają zawodowymi strażakami. Trzeba bowiem podkreślić, że najważniejsi są ludzie, bo bez nich nie będzie przyszłości. Z całego serca dziękuję za otrzymaną odznakę. To wielki honor.

Starosta Kazimierz Chyła podkreśla, że otrzymanie odznaki to dla niego wielki zaszczyt.

Warto podkreślić, że Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego” jest wyrazem uznania, nadawanym za zasługi w działaniach ratowniczych, w których wykazano męstwo, odwagę i dzielność, ale również za działalność, która przyczyniła się do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa, a także za działalność społeczną zmierzającą do rozwoju ruchu strażackiego i kultywowania jego tradycji i historii.