Starosta z wyróżnieniem od bractwa

W tym roku przypada 25-lecie reaktywowania Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. To świetna okazja do wręczenia nagród, wyróżnień i odznaczeń. Jedną z wyróżnionych osób jest starosta starogardzki Kazimierz Chyła.

Starosta Kazimierz Chyła został wyróżniony przez prezesa Lecha Magnuszewskiego.

Prezes Zarządu Lech Magnuszewski odwiedził starostę Kazimierza Chyłę z okazji zacnego jubileuszu. Podczas rozmowy prezes Magnuszewski podziękował za wieloletnią, owocną współpracę z samorządem powiatowym oraz bezpośrednio ze starostą Chyłą. – Zarząd Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP w uznaniu znacznych zasług w krzewieniu idei brackich oraz zaangażowania w pracę na rzecz Okręgu Pomorskiego składa serdeczne podziękowania oraz życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości z realizacji zamierzeń oraz dalszej owocnej współpracy na rzecz ruchu brackiego – czytamy w podziękowaniu przekazanym staroście.

W trakcie spotkania Kazimierz Chyła nie krył swojego uznania wobec działalności KBS. Starosta, który z wykształcenia jest przecież historykiem, wielokrotnie podkreślał, że bezwzględnie należy krzewić historię regionu, w tym wśród młodszych pokoleń. Jest zdania, że przeszłość jest równie ważna jak przyszłość i należy o nią dbać i ją należycie pielęgnować. – Ćwierć wieku działalności jest okazją do podsumowania znaczących dokonań w dziedzinie dbałości  o zachowanie historycznej pamięci, ale również w zakresie osiągnięć społeczno – kulturalnych – zauważył starosta Kazimierz Chyła. – Jesteśmy wdzięczni za pomyślną współpracę oraz działalność w zakresie krzewienia w powiecie starogardzkim dawnych tradycji strzeleckich. Bractwo odradzało się poprzez pomysł i inicjatywę osób, które zagłębiły się w historię naszego regionu i w jakże ważne tradycje. Po 25 latach jesteśmy w miejscu, w którym wcześniej nie spodziewaliśmy się być. Dziękujemy, że Bractwo jest trwałym elementem naszego wychowania patriotycznego, bowiem podczas wielu uroczystości związanych z historią Bracia Kurkowi swoją obecnością ubogacają scenariusz spotkań z mieszkańcami powiatu starogardzkiego.

Starosta z okazji jubileuszu otrzymał okolicznościowe podziękowania oraz medal.