Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Sprawni jak żołnierze… ze Skórcza

A raczej sprawne, bo mowa o trzech uczennicach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Mykietyna ze Skórcza, które wzięły udział w ogólnopolskich zawodach pod hasłem „Sprawni jak żołnierze”. Wzięły udział i to z jakim skutkiem! Drużyna zajęła 5. miejsce w kraju, a w jednej z konkurencji była pierwsza. Okazuje się, że najlepiej w Polsce granatem rzucają nasze uczennice. Sukcesu pogratulował starosta Kazimierz Chyła.

Drużyna ze Skórcza świetnie sobie poradziła podczas XLIV Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”.

Sandra Thiel, Julia Czaja i Weronika Łącka na co dzień uczą się w ZSP w Skórczu. Dziewczyny reprezentowały województwo pomorskie na arenie krajowej podczas XLIV Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Pod koniec września odbyły się bowiem 3-dniowe zawody z udziałem reprezentacji z 14 województw. Nasze zawodniczki pokazały niezwykły charakter, świetne umiejętności i w rezultacie w poszczególnych konkurencjach zajęły następujące miejsca: rzut granatem – I miejsce, strzelanie – XI miejsce, test sprawnościowy – V miejsce, bieg terenowy „BnO – Scorealuf” – II miejsce, podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedlekarska – V miejsce. W ogólnej klasyfikacji województw drużyna ze Skórcza zajęła 5. lokatę.

Z drużyną spotkał się starosta Kazimierz Chyła. Podczas rozmowy dziewczyny opowiedziały o szczegółach rywalizacji.

  • Pragnę przekazać serdeczne gratulacje za godne reprezentowanie Pomorza zawodów – mówi starosta Kazimierz Chyła. – Słowa uznania należą się całej drużynie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Mykietyna w Skórczu, która pod czujnym okiem opiekuna Pana Tadeusza Dzikiego przygotowywała się do zmagań na arenie wojewódzkiej, a następnie ogólnopolskiej. Biorąc udział w zawodach „Sprawni jak żołnierze” reprezentacja ze Skórcza nie tylko popisała się świetną kondycją, ale także udowodniła, że jest bardzo dobrze zorganizowana i wspaniale pracuje w grupie. Dzięki takim zawodom można podnosić swoją sprawność fizyczną  i sprawdzać się na tle rówieśników z innych szkół. Gratuluję zdania tego sprawdzianu w sposób doskonały.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.