Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Seniorze! Bądź bezpieczny w sieci

Ruszyła kampania pod hasłem „Seniorze – spotkajmy się w sieci”. Jej pomysłodawcy chcą pomóc seniorom poznać internet i nauczyć jak bezpiecznie z niego korzystać. 

Grafika informacyjna "Seniorze spotkamy się w sieci i korzystajmy z niej bezpiecznie. To proste!"

Chcemy pomóc seniorom poznać internet i nauczyć jak bezpiecznie z niego korzystać. To ważne szczególnie teraz, kiedy większość czasu spędzają w domach. Dlatego ruszamy z nową kampanią. Nie jesteśmy sami. Pomaga nam nasza ambasadorka – znana i lubiana aktorka Barbara Bursztynowicz – przyznają pomysłodawcy akcji.

„Seniorze – spotkajmy się w sieci” – to hasło kampanii. Realizujemy ją wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Ministerstwem Cyfryzacji. Partnerami działań WIB są Związek Banków Polskich i Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej – prowadzący platformę interenetową ABC Senior.Jejkoncepcja powstała w ramach skierowanego do organizacji pozarządowych konkursu „(Nie)Bezpieczni w sieci”, który ogłoszony został w marcu w ramach kampanii „e-Polak potrafi!”. Laureatem konkursu została Fundacja Warszawski Instytut Bankowości z pomysłem skierowanym do seniorów i kampanią „Seniorze – spotkajmy się w sieci”.

– Od dłuższego czasu prowadzimy działania zachęcające seniorów do korzystania z internetu. Nowa kampania świetnie się w nie wpisuje. Co więcej, jest potrzebna szczególnie teraz. W czasie, kiedy dla zdrowia i bezpieczeństwa, zachęcamy seniorów do pozostania w domu – mówi Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Internet to okno na świat. Ważne, by umiejętnie i bezpiecznie z niego korzystać. Dlatego będziemy tłumaczyć, jak to robić – dodaje minister.

W tym tłumaczeniu pomoże nam ambasadorka kampanii – znana i lubiana aktorka Barbara Bursztynowicz.

Więcej informacji: https://www.wib.org.pl/seniorze-spotkajmy-sie-w-sieci/