Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Rusza przebudowa kolejnego oddziału

 W ramach wielkiego projektu, który dotyczy modernizacji Kociewskiego Centrum Zdrowia, podpisana została umowa na dokończenie robót budowlanych mających na celu przebudowę oddziału chirurgii ogólnej.

Podpisana została umowa pomiędzy władzami Powiatu a firmą RESTERO.

Dokończenie oddziału w ramach postępowania przetargowego powierzono firmie RESTERO Sp. z o.o. z Tczewa, która jeszcze w kwietniu 2022 roku planuje zakończenie wszystkich prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oddziału. Wartość umowy to ponad 1,6 mln złotych. Przypominamy, iż w ramach przebudowy oddziału wymienione zostaną wszystkie instalacje, posadzki, okładziny, skrzydła drzwiowe itp. Oddział zyska również nowe wyposażenie, m.in. nowe łóżka, urządzenia medyczne czy wyposażenie socjalno-biurowe. Wszystko po to, by  konsekwentnie, #wbrewprzeciwnościom dążyć do zapewnienia mieszkańcom Kociewia jak najlepszej opieki zdrowotnej. 

Całkiem niedawno, bowiem w styczniu cieszyliśmy się z przekazania do użytkowania budynku bloku operacyjnego, a teraz możemy śmiało podkreślić, że wielki projekt wcale nie zwalnia, a wręcz przeciwnie – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel. – Właśnie podpisana została umowa dotycząca chirurgii. To kolejny oddział, który w ramach tego przedsięwzięcia modernizujemy.

W ramach wielkiego projektu realizowanego przez Powiat Starogardzki w KCZ wyremontowany zostanie kolejny oddział.

Historia dzieje się na naszych oczach. Jesteśmy bowiem świadkami największej inwestycji w dziejach starogardzkiego szpitala. Dzięki tej inwestycji społeczność regionu wzbogaca się o nowoczesny, dobrze przygotowany do ochrony zdrowia obiekt – zauważa starosta Kazimierz Chyła.

Przypomnijmy. Do tej pory przebudowane zostały oddziały: udarowy, kardiologiczny oraz neurologiczny, praktycznie od podstaw powstał zakład diagnostyki obrazowej, w trakcie remontu są poradnie specjalistyczne.