Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Rok akademicki rozpoczęty

Październik to miesiąc, w którym naukę zaczynają studenci. Nie inaczej jest w Pomorskiej Szkole Wyższej w Starogardzie Gd, gdzie zdobywanie wykształcenia odbywa się na 3 kierunkach.

Wioleta Strzemkowska-Konkolewska w imieniu Zarządu Powiatu przekazała gratulacje i życzenia.

Dzisiejsze uroczystości były jednak zgoła inne i to z dwóch powodów: uczelnia świętuje swoje 20-lecie, rektor Wanda Kustrzeba ogłosiła, że to ostatni rok jej pracy. Z tej okazji nie brakowało więc wspomnień, o których z ogromnym humorem, ale też nostalgią mówiła pani rektor. Uroczystego charakteru dzisiejszemu wydarzeniu nadał występ chóru Amoroso. Gościem specjalnym była prof. Joanna Senyszyn, posłanka, która dała świetny, zachęcający do refleksji, wykład dotyczący roli kobiet w polityce.

W uroczystości wzięła udział Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członek Zarządu, która w imieniu władz Powiatu pogratulowała jubileuszu, życzyła wszystkim studentom pasji w zdobywaniu wiedzy, a także, aby ten rok akademicki pozwolił przywrócić normalność. Jeszcze przed uroczystością znalazła chwilę na rozmowę z Sylwestrem Miętkim i ekipą z Neptun Gym Fitness o aktywności sportowej. Bo jak wiadomo – w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Tekst i fot. Ewa Macholla-Jacewicz