Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Radiowóz dla policjantów drogówki

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali nowy radiowóz. Toyota Corolla o napędzie hybrydowym została zakupiona ze środków Komendy Głównej Policji i przy wsparciu lokalnych samorządów. Nowe auto trafiło do funkcjonariuszy z drogówki.

Władze Powiatu wsparły zakup hybrydowej toyoty.

Przed budynkiem starogardzkiej komendy odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu. Zakup oznakowanej hybrydowej toyoty sfinansowany został z połączonych środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim oraz budżetu Komendy Głównej Policji.

Uroczystości przewodniczył insp. Bogusław Ziemba, komendant powiatowy policji w Starogardzie Gdańskim, który podziękował staroście Kazimierzowi Chyle i wicestaroście Patrykowi Gabrielowi oraz Januszowi Stankowiakowi, prezydentowi Starogardu Gd. za dotychczasową pomoc i wsparcie samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz osób odwiedzających Kociewie. Komendant podkreślił, że ta wspólna inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania mające wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

  • Bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z naszych priorytetów – podkreśla starosta Kazimierz Chyła. W sytuacji, gdy tylko to możliwe, staramy się wspierać policję, przykładowo poprzez współfinansowanie zakupu samochodu. Najnowszy nabytek jest bezemisyjny, a co za tym idzie także przyjazny dla środowiska. Auto wyposażono w szereg udogodnień i elementów dodatkowych, co powoli ich użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania. Zakupiony samochód zwiększy również bezpieczeństwo mundurowych podczas interwencji, a także poprawią komfort ich pracy. Korzystając z okazji chciałbym w imieniu Zarządu Powiatu oraz swoim własnym podziękować wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom za codzienną służbę, dzięki której możemy wszyscy czuć się po prostu bezpieczniej.
Starosta Kazimierz Chyła korzystając z okazji podziękował za codzienną służbę starogardzkich policjantów.

Radiowóz pozwoli nie tylko dbać funkcjonariuszom o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na naszych drogach, ale również ze względu na hybrydowy napęd ograniczy emisję szkodliwych dla naszego środowiska spalin. Nowy policyjny nabytek będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez funkcjonariuszy starogardzkiej drogówki. Pozwoli on policjantom na szybszą reakcję na zdarzenia drogowe i z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu starogardzkiego.

Warto podkreślić, że Powiat Starogardzki w ramach umowy podpisanej z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku sfinansował również montaż kilku klimatyzatorów w pomieszczeniach starogardzkiej komendy. Urządzenia te zostały zamontowane między innymi w auli miejscowej jednostki, w której odbywają się odprawy służbowe kadry kierowniczej, szkolenia oraz uroczystości państwowe i służbowe związane z codziennym życiem miejscowych mundurowych.