Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Produkcja, która robi wrażenie

W ramach cyklicznych spotkań z pracodawcami z terenu powiatu starogardzkiego wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska oraz Arkadiusza Banach, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy odwiedzili firmę Akomex. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z wiceprezesem Zarządu Jarosławem Wąsikiem, który opowiedział o bieżącej działalności, ale największe wrażenie zrobiło odwiedzenie hal produkcyjnych.

Wiceprezes Jarosław Wąsik opowiedział o działalności firmy Akomex.

Grupa Akomex to czołowy producent opakowań kartonowych w Polsce. Firma produkuje wysokiej jakości opakowania z tektury litej, ulotki, etykiety, a także tacki i arkusze laminowane. Tworzy je dla takich sektorów jak branża farmaceutyczna, spożywcza, higiena osobista, elektronika i technologia czy akcesoria domowe. W Akomex-ie przygotowywane są również indywidualne realizacje, ściśle dostosowane do specyfiki danego rynku.

-Rosnące proekologiczne nastawienie konsumentów powoduje, że opakowania z tektury litej są przyszłością branży – wyjaśnił pan prezes Wąsik. – Grupa Akomex może się również pochwalić certyfikatem FSC, który daje pewność, że nasze surowce pochodzą z odpowiedzialnych źródeł.

Firma dysponuje imponującym parkiem maszynowym, do tego stawia na zrównoważony rozwój i może się poszczycić wieloma nagrodami. Grupa Akomex została wyróżniona m.in. srebrnym medalem przez EcoVadis, wiodącą globalną agencję ratingową, która ocenia działania i praktyki firm z perspektywy społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym zaangażowania w ochronę środowiska.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy samych sukcesów.