Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Prezes Dekpolu z rewizytą

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o spotkaniu Zarządu Powiatu z Andrzejem Kuchtykiem, prezesem Zarządu Dekpol Steel z Pinczyna. Podczas wizyty w firmie starosta Kazimierz Chyła, wicestarosta Patryk Gabriel oraz członek Zarządu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska mogli na własne oczy się przekonać jak na co dzień wygląda produkcja łyżek do koparek. Teraz prezes Kuchtyk zobaczył KCKU.

Urządzenia, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt w KCKU robią wrażenie.

Trzeba przyznać, że władze Powiatu nie kryły zaskoczenia, bo działalność firmy naprawdę robi wrażenie. Z podobnymi odczuciami dziś prezes Andrzej Kuchtyk opuścił gościnne progi Kociewskiego Centrum Kształcenia, gdzie mógł lepiej poznać to, czego na co dzień uczą się uczniowie trzech szkół prowadzonych przez Powiat Starogardzki:

Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Technikum w Owidzu.

Pan prezes był zaskoczony przede wszystkim skalą, jak i wyposażeniem KCKU. Przypomnijmy, że placówka powstała w bliskim sąsiedztwie Starostwa Powiatowego. Decyzją władz Powiatu opuszczony budynek poprzemysłowy, po byłym zakładzie „Wega”, został zaadaptowany na potrzeby placówki. Pracownie zostały wyposażone w niezbędne sprzęty i urządzenia do praktycznej nauki zawodu, a także na potrzeby przeprowadzania przez szkoły egzaminów zawodowych. W takich świetnych warunkach uczniowie KCKU mogą się kształcić w ramach takich zawodów jak m.in. technik: informatyk, telekomunikacji, teleinformatyk, mechatronik, elektronik, logistyki, spedytor, mechanik, mechanik pojazdów samochodowych, drogownictwa, stolarz, technolog drewna. Samo doposażenie w niezbędne sprzęty, urządzenia i pomoce dydaktyczne to wydatek ponad 2 mln zł.

Podczas wizyty pana prezesa Andrzeja Kuchtyka nie mogło zabraknąć rozmowy o możliwości kształcenia osób, które w przyszłości mogłyby zasilić szeregi pracowników takich firm jak DekpolSteel.

Dziękujemy za spotkanie!