Prawie 7 km świetnej drogi

W poniedziałek, 29 maja symbolicznie otwarty został odcinek drogi powiatowej Leśna Jania – Jaszczerek, który został poddany przebudowie. Wartość tej inwestycji to około 16 mln zł.

Droga Leśna Jania – Jaszczerek została symbolicznie otwarta po przebudowie.

Droga ta stanowi bardzo ważny ciąg komunikacyjny w kierunku do Osieka, Smętowa Granicznego i Skórcza, a w połączeniu z drogą wojewódzką nr 231 pozwala na dojazd do autostrady A1.

Po przebudowie droga została poszerzona do 6 m (wcześniej były to 4 m), zostały wykonane zjazdy, pobocza z kruszywa, odtworzono rowy przydrożne, odnowione zostało oznakowanie pionowe i poziome.

Przebudowa poprawiła komfort, zwiększyła płynność ruchu oraz poziom bezpieczeństwa użytkowników. Oficjalnego otwarcia dokonali przedstawiciele Zarządu Powiatu: starosta Kazimierz Chyła, wicestarosta Patryk Gabriel oraz Wioleta Strzemkowska-Konkolewska i Lech Kolaska. Na miejscu obecny był Kamil Rozmus z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg w Starogardzie Gdańskim, wykonawca inwestycji, a także przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg na czele z dyrektorem Dariuszem Kurzyńskim, nadzorujący to przedsięwzięcie. Nie zabrakło również samorządowców z gmin, które łączy ta droga – Anity Galant z Gminy Smętowo Graniczne oraz Janusza Kaczyńskiego z Gminy Osiek.

– Niezmiernie się cieszę, że ta inwestycja została zrealizowana – podkreśla starosta Kazimierz Chyła. – Pozwoli to ograniczyć wypadkowość na tym odcinku drogi. Przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Wartość tej inwestycji to ponad  16 mln zł, Otrzymane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 6,7 mln zł.