Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Poznaliśmy mistrzów pierwszej pomocy

Już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Ponadpodstawowych. Kto najlepiej potrafi pomagać w ekstremalnych sytuacjach?

Drużyny nie miały łatwo, a o trudność poszczególnych konkurencji zadbali ratownicy Kociewskiego Centrum Zdrowia na czele z sędzią główną Joanną Pacer. W efekcie trzeba było odpowiednio udzielić pomocy w sytuacjach, do których może dojść w życiu codziennym: ugodzenie nożem mężczyzny, ukąszenie przez żmiję, wypadek podczas prac rolnych, upadek z konia.

O tym jak świetnie były przygotowane wszystkie drużyny niech świadczy fakt, że do wyłonienia mistrza potrzebna była nie jedna dogrywka, a… dwie!

W rezultacie: 7. miejsce – Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, 6. miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Mykietyna w Skórczu, 5. miejsce – Technikum w Owidzu, 4. miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, 3. miejsce – I LO w Starogardzie Gdańskim, 2. miejsce – II LO w Starogardzie Gdańskim im. Ziemi Kociewskiej, 1. miejsce – Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie

Co ciekawe – młodzi ratownicy z Bolesławowa obronili mistrzowski tytuł zdobyty na poprzednich mistrzostwach.

Nagrody wręczał starosta Kazimierz Chyła oraz etatowy członek Zarządu Powiatu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, którzy gratulowali świetnych wyników, a przede wszystkim niesamowitego poziomu wiedzy. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe, a także AED MAX. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom.