Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Powiatuś poleca: Starogard na weekend

Nasza urocza maskotka ma ambitny plan na tegoroczne wakacje. Sympatyczny pluszak chce odwiedzić wszystkie gminy naszego powiatu! Powiatuś planuje pokazać urokliwe miejsca, ciekawe zabytki, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe… jednym słowem chce Was zaprosić na wycieczkę. Zaczynamy od stolicy Kociewia, czyli Starogardu Gdańskiego.

Powiatuś na starogardzkim Rynku spotkał się z dziećmi.

Powiatuś najpierw udał się do prezydenta miasta Janusza Stankowiaka. Przybił tradycyjną piątkę, chwilę porozmawiał i życzył miłego dnia. Nasz pluszak udał się m.in. do Parku Nowe Oblicze, zachwycił się Sceną Letnią przy Starogardzkim Centrum Kultury (Przypominamy! W wakacje rusza kino letnie! – https://www.facebook.com/sck.stg), bezpiecznie i beztrosko pobawił się na świetnym placu zabaw, do tego bardzo spodobało mu się graffiti.

Symboliczne przybicie piątki z prezydentem Starogardu Januszem Stankowiakiem.
Park Nowe Oblicze

Podczas wędrówki po Starogardzie nie mogło zabraknąć wyprawy do parku miejskiego (oj tam Powiatuś zrobił prawdziwą furorę – uściskom, wspólnym zdjęciom nie było końca), potem gonił kolorowe balony, był też na Rynku. To oczywiście tylko część miejsc wartych odwiedzenia (zachęcamy do śledzenia – https://www.facebook.com/starogard, a także wizyty w Muzeum Ziemi Kociewskiej – https://muzeumstarogard.pl/, zobaczenia pięknego dworca PKP i Alei Wojska Polskiego, aktywnym polecamy Ośrodek Sportu i Rekreacji z jego świetną ekipą – https://www.facebook.com/osir.starogard), bo niestety Powiatusia złapał deszcz, ale… w jego imieniu serdecznie zapraszamy – wpadajcie do stolicy Kociewia!


__________________________________

#Powiatuśpoleca #maskotkaPowiatu #powiatstarogardzki #wartoodwiedzić #starogard #wakacje #polecamy #powiatpoleca #naweekend