Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Powiatuś poleca: Gmina Starogard i Gmina Bobowo

Piątek – weekendu początek. Tym razem nasz sympatyczny Powiatuś zachęca Was do odwiedzenia Gminy Starogard Gdański oraz Gminy Bobowo Obie gminy leżą blisko miasta Starogard Gdański, ale mają do zaoferowania zupełnie inne atrakcje.

Powiatuś odwiedził Grodzisko Owidz.

Zaczynamy naszą powiatową wycieczkę z zielonym pluszakiem od Gminy Starogard Gdański. Na spotkanie z panią wójt Magdaleną Forc-Cherek umawiamy się oczywiście do Grodziska Owidz. To urokliwe miejsce można odwiedzić o każdej porze roku. My byliśmy na grodzie, spotkaliśmy się z dziećmi, które w tej placówce spędzają półkolonie. Zobaczyliśmy owieczki, które robią tam furorę! Była chwila na przepyszną lemoniadę i krótką pogawędkę. Gmina oferuje też piękne miejsca do wypoczynku. Powiatuś wybrał się więc nad jezioro. Dla lubiących bardziej aktywny wypoczynek są ścieżki rowerowe.

Więcej na temat gminy można dowiedzieć się tutaj: https://ugstarogard.pl/

Następnie Powiatuś wybrał się do Gminy Bobowo. Pan wójt Sylwester Patrzykąt już na początku rozmowy przyznał, że gmina to teren typowo rolniczy.

Spotkanie z wójtem Gminy Bobowo Sylwestrem Patrzykątem.

Ale Powiatuś nie byłby sobą, gdyby nie sprawdził. W tej gminie naprawdę wiele się dzieje 🎉⚽️ – niebawem odbędzie się spot samochodów klasycznych (zachęcamy – https://www.facebook.com/photo?fbid=4147358228711739&set=a.268838239897110), są spotkania mieszkańców, jak choćby to nad jeziorem Rusek, czy impreza pod nazwą Wrak Race. Z powodzeniem działa drużyna piłkarska. Można też z bliska przyjrzeć się zabytkowemu kościołowi pw. św. Wojciecha z dzwonnicą z końca XIII wieku.

Tu nie można się nudzić, a więcej na temat Gminy Bobowo znajdziecie tutaj:http://bobowo.pl/