Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Powiatuś poleca: Gmina Smętowo i Gmina Skórcz

W ramach cyklu „Powiatuś poleca na weekend” nasza urocza maskotka tym razem odwiedziła dwie gminy: Gminę Smętowo Graniczne oraz Gminę Skórcz. Za każdym razem na swojej drodze Powiatuś spotykał miłych ludzi, nie brakowało więc okazji do rozmów, ale… może od początku!

Powiatusiowi spodobała się miejscowość Lalkowy.

Wcześnie rano pluszak uznał, że pojedzie do Smętowa Granicznego. Jak pomyślał, tak zrobił. Na miejscu na Powiatusia czekała wójt Anita Galant, która ucieszyła się ze spotkania. Na pytanie, co warto zobaczyć w gminie, zaproponowała m.in. Frącę oraz Lalkowy. Powiatuś oczywiście posłuchał tych cennych wskazówek, ale najpierw udał się… na dworzec. Tam niestety złapał go deszcz, ale nasz pluszak nic sobie z niego nie robił.

Co warto zobaczyć w Gminie Smętowo Graniczne?

Centrum Kultury Kociewskiej Lalkowy

Centrum Historyczno – Edukacyjne we Frący.

Pałac w Rynkówce

Więcej o Gminie Smętowo znajdziecie tutaj: https://www.smetowograniczne.pl/

Kolejnym punktem na mapie powiatowej wycieczki była Gmina Skórcz. Najpierw jednak tradycyjna piątka z gospodarzem Gminy. Wójt Sławomir Czechowski był akurat na urlopie, ale to nie przeszkadzało w spotkaniu. Urlop w przypadku pana wójta to ręce pełne roboty. Zapracowany pan wójt nawet pokazał Powiatusowi zwierzęta, które hoduje, opowiedział o pracy na gospodarstwie. Przyznał, że jego Gmina jest typowo rolnicza. Powiatuś zawitał jednak m.in. do przepięknej szkoły w Mirotkach oraz do sklepu z regionalnymi pamiątkami Kociewie Etno Design.

Co warto zobaczyć w Gminie Skórcz?

Kościół Parafialny pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Pączewie

Kościół Parafialny p.w. św. Marcina w Barłożnie

Park wiejski we wsi Miryce

Więcej o Gminie Skórcz znajdziecie tutaj: https://www.gminaskorcz.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=1…

Tradycyjnie zachęcamy do wypatrywania Powiatusia, który ma do odwiedzenia jeszcze kilka ciekawych miejsc w naszym powiecie. Do zobaczenia!