Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Poważne zmiany w Kociewskim Centrum Zdrowia

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów. Wdrożony został projekt dotyczący informatyzacji, a to oznacza wiele udogodnień dla osób korzystających z usług Kociewskiego Centrum Zdrowia. Ponadto od 1 czerwca oddział okulistyczny będzie znajdował się w nowych, wyremontowanych pomieszczeniach.

25 kwietnia to wyjątkowy dzień w historii starogardzkiego szpitala. Udało się zrealizować dwa bardzo istotne przedsięwzięcia, które nie tylko ułatwią pracę placówki, ale też poprawią jakość świadczonych usług.

Wicestarosta w trakcie prezentacji multimedialne podsumowującej projekty

– Podsumowujemy dziś realizację dwóch projektów: jeden to informatyzacja, dzięki której pacjenci mogą on-line rejestrować się do poradni, sprawdzać jak wygląda kolejka do danego specjalisty. Drugi projekt to zmiana lokalizacji oddziału okulistycznego – wyjaśnia Patryk Gabriel, wicestarosta starogardzki. – Chcemy, żeby to był najlepszy szpital powiatowy w województwie pomorskim i konsekwentnie, krok po kroku, do nowoczesnej przyszłości tego szpitala zmierzamy.

Informatyzacja została wdrożona w ramach projektu pn. Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez rozbudowę systemu informatycznego i wdrożenie e-usług w Kociewskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim, którego wartość to blisko 3,8 mln zł.

– W ramach tego projektu nastąpiła poprawa jakości i dostępności usług medycznych Kociewskiego Centrum Zdrowia poprzez wdrożenie interoperacyjnego systemu teleinformatycznego, który obsługuje wszystkie procesy informatyczne placówki– podkreśla Monika Wontka z Wydziału Polityki Gospodarczej i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego. – System umożliwia pacjentom rejestrację on-line, co z kolei skróci czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, a także umożliwia odbiór dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej.

Wiele pracy wymagało również przeniesienie oddziału okulistycznego. W nowej lokalizacji stworzone zostały komfortowe warunki, zarówno do pracy lekarzy i pielęgniarek, jak również dla przebywających na okulistyce pacjentów. O tym, jak wygląda oddział, będą się mogli oni przekonać już od 1 czerwca.

– Przystępując do przetargu na remont oddziału okulistycznego naszym założeniem było przystosowanie tego miejsca w jak najszybszym terminie – zauważa Beata Wysocka, prezes firmy Ewander, będącej wykonawcą remontu. – Zakres robót obejmował rozbiórkę ścian, nowy podział pomieszczeń, przystosowanie ich na gabinety lekarskie, na sale dla pacjentów, salę zabiegową oraz zaplecze socjalne.

Nowa okulistyka robi naprawdę spore wrażenie. Koszt tego remontu to niespełna 1,2 mln zł.

– Cała struktura została stworzona na nowo pod potrzeby naszego oddziału – przyznaje Janina Gibaszek, pielęgniarka oddziałowa oddziału okulistycznego. – Pomieszczenia są nowe, pięknie i estetycznie wykończone. Wszystko to, co jest potrzebne na oddziale, jest zapewnione i jest on wyposażony na nowo. Mam nadzieję, że praca na nowym oddziale da nam wszystkim dużo satysfakcji.