Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Ponad 5,5 mln zł na inwestycje w szkołach

Dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Skórczu. W tych dwóch placówkach, prowadzonych przez Powiat Starogardzki, zaplanowano poważne inwestycje.

Nieopodal internatu szkoły w Bolesławowie została podpisana umowa na termomodernizację.

W budynku internatu w Bolesławowie dojdzie do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenia ścian zewnętrznych, stropodachów i stropu nad piwnicą, wykonania systemu wentylacji mechanicznej, kompleksowej modernizacji systemu ogrzewania wraz z instalacją gruntowej pompy ciepła, wymiany instalacji elektrycznej, w tym oświetleniowej oraz montażu instalacji PV na gruncie. Z kolei w łączniku internatu w Skórczu zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, zamontowany zostanie wiatrołap, zostaną ocieplone ściany zewnętrzne.

Te zadania zostaną wykonane w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynków należących do Powiatu Starogardzkiego”.

Jest to dla nas bardzo ważny dzień, bowiem zaczynamy gruntowną termomodernizację największego internatu – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel.

Wartość inwestycji to ponad 5,5 mln zł. Projekt finansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz ze środków własnych Powiatu Starogardzkiego.

Na miejscu, bo w szkole w Bolesławowie, podpisana została umowa z wykonawcą, czyli firmą MSP „SMOK” KEISTER, KSEPKA SPÓŁKA JAWNA. Realizacja odbywać się będzie w formie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca ma teraz pół roku na przygotowanie całej dokumentacji. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień 2024 r.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/photo/?fbid=709806264480181&set=pcb.709806367813504