Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Podziękowania za pracę w czasie pandemii

Walka z pandemią wciąż trwa, jednak władze Powiatu Starogardzkiego już teraz uznały, że świetnie z tym niełatwym testem poradził sobie i nadal radzi personel Kociewskiego Centrum Zdrowia. Wszystkim należą się słowa uznania, ale szczególne podziękowania kierowane są do oddziału chorób wewnętrznych.

Oddział Chorób Wewnętrznych Kociewskiego Centrum Zdrowia z zarządem powiatu i szpitala.

Wszyscy stanęliśmy przed wielką próbą, jaką jest walka z koronawirusem. Nikt z nas na to wyzwanie nie był przygotowany. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach byliśmy przytłoczeni rozwojem sytuacji, zburzeniem dotychczasowego porządku i zagrożeniem zdrowia oraz życia. Choć ta sytuacja dla wielu była niełatwa, skłaniała do wycofania się, to postawa personelu medycznego Kociewskiego Centrum Zdrowia zasługuje na uznanie. Warty podkreślenia jest przede wszystkim fakt, że to personel medyczny Oddziału Chorób Wewnętrznych wyszedł z inicjatywą utworzenia w obrębie interny oddziału covidowego.

– Pragniemy podkreślić, że w doświadczanej przez nas trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji, w której postawiła nas pandemia, szczególnej mocy i znaczenia nabierają takie słowa jak solidarność i odpowiedzialność. Każdy przejaw zaangażowania w pomoc mieszkańcom nadaje im jeszcze głębszy i bardziej namacalny wymiar. Serdecznie za to dziękujemy. Dziękujemy, że jesteście! – napisały władze Powiatu Starogardzkiego w specjalnym liście skierowanym do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów i fizjoterapeutów.

Korzystając z okazji życzymy zdrowia, wytrwałości, ale też niegasnącej nadziei, że już wkrótce wszyscy będziemy się cieszyć nieco inną, ale jednak normalnością.