Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

O sytuacji obywateli Ukrainy

Zagadnienia związane z sytuacją w Ukrainie, a także pomocy uchodźcom zdominowały posiedzenie służb i inspekcji.

Podczas spotkania Zarządu Powiatu z szefami służb i inspekcji była mowa głównie o sytuacji uchodźców.

Na spotkaniu z Zarządem Powiatu była mowa m.in. o kwestiach zdrowotnych i pomocy udzielanej w Kociewskim Centrum Zdrowia, wsparciu dla Ukraińców realizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gd., kwestiach dotyczących transportu, w tym bezpłatnej komunikacji realizowanej przez PKS Starogard Gdański, z której od 4 marca mogą korzystać obywatele Ukrainy, jak również spraw związanych ze zwierzętami, które trafiają do nas zza wschodniej granicy. Poruszono także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i pracy w obecnej rzeczywistości straży pożarnej, policji oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim.

Podczas spotkania Zarządu Powiatu z szefami służb i inspekcji była mowa głównie o sytuacji uchodźców.

Jeśli chodzi o dane dotyczące Ukraińców, którzy po agresji Rosji opuścili swoją ojczyznę i przyjechali do Polski, to według stanu na dzień 8 marca (godz. 9.00) na terenie powiatu starogardzkiego przebywa 757 uchodźców, z czego 304 osoby znajdują się w placówkach zorganizowanych, a 453 osoby w kwaterach prywatnych.

Przy okazji przypominamy, że na naszej stronie internetowej znajduje się specjalna zakładka dedykowana Ukraińcom. Są tam informacje dotyczące m.in. pomocy prawnej, opieki medycznej, edukacji, które na bieżąco aktualizujemy: https://powiatstarogard.pl/wsparcie-dla-ukrainy/