Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

O energii odnawialnej i przyszłości

W środę, 15 lutego, odbył się Konwent Prezydenta, Burmistrzów i Wójtów z powiatu starogardzkiego. Wiodącą tematyką były kwestie energetyczne.

Odbył się kolejny konwent samorządowców.

Starosta Kazimierz Chyła kolejny raz zaprosił samorządowców z terenu naszego powiatu na spotkanie w formule konwentu. Tym razem była mowa o przyszłości energetycznej w Polsce, o czym mówił Igor Petryk, dyrektor z firmy Wärtsilä Finland Oy. Uczestniczący w posiedzeniu przedstawiciele samorządów mieli również okazję dowiedzieć się i porozmawiać na temat energii odnawialnej w abonamencie.

Kwestie dotyczące współpracy na poziomie samorządu gminnego z Zespołem ds. Rynku Pracy w zakresie doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych poruszył z kolei Mirosław Stosik, przewodniczący Powiatowej Rady Gospodarczej. Był to również dobry moment, aby opowiedzieć o zbliżających się Powiatowych Targach Edukacyjnych, które są adresowane do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, na które zaprosił Marek Gabriel, naczelnik Wydziału Edukacji. Targi odbędą się 21 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Naczelnik Marek Gabriel zaprosił na Powiatowe Targi Edukacyjne.