Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Nowoczesna karetka dla szpitala

Lepszego początku tygodnia władze Powiatu Starogardzkiego nie mogły sobie wyobrazić. W  poniedziałek, 3 czerwca br. do Kociewskiego Centrum Zdrowia trafiła nowiuteńka karetka.

To ważny dzień dla starogardzkiego szpitala – do placówki trafiła nowoczesna karetka.

Warta niespełna 600 tys. zł, zakupiona z dotacji celowej z Ministerstwo Zdrowia karetka z dodatkowym wyposażeniem dla Zespołów Ratownictwa Medycznego, czyli posiadająca m.in. wideolaryngoskop, urządzenie do bezpiecznego oczyszczania powietrza w karetce oraz urządzenie do przenoszenia pacjenta siedzącego trafiła do starogardzkiego szpitala. Dostawca pojazdu, wyłoniony w ramach przetargu czyli firma Zeszuta z Warszawy, oficjalne przekazał karetkę. W spotkaniu wzięła udział starosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, zarząd szpitala – prezes Adam Magiełka, dyrektor ds. ekonomicznych Maciej Manikowski, naczelny lekarz Robert Wierzba oraz poseł Patryk Gabriel, a także ratownicy medyczni i pielęgniarka oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Maria Wotkowska. Nowa karetka typu S będzie stacjonowała w Starogardzie Gdańskim.

Dostawcą karetki dla KCZ jest firma Zeszuta z Warszawy.

Tym działaniem chcemy podkreślić, że bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu jest nadal jednym z naszych priorytetów – przyznaje starosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska. – Warto przy tej okazji przypomnieć, że w Kociewskim Centrum Zdrowia prowadzona jest kolejna duża inwestycja, jaką jest termomodernizacja głównego budynku szpitala oraz budynków towarzyszących. Realizacja tej inwestycji, wartej ponad 21 mln zł, w sposób znaczący przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej szpitala, co w konsekwencji doprowadzi do powstania realnych oszczędności w kosztach zaopatrzenia placówki w energię elektryczną oraz ogrzewanie.