Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Nowe sprzęty i łóżka na internie

#Wielkiprojekt nie zwalnia tempa! Dziś została podpisana umowa na dostawę i montaż wyposażenia oddziału chorób wewnętrznych w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Jej wartość to ponad 810 tys. zł.

Dziś w ramach #Wielkiegoprojektu podpisana została umowa na wyposażenie interny.

Wkraczamy w ostatnią prostą, jeśli chodzi o przebudowę i modernizację szpitalnych oddziałów w ramach #Wielkiegoprojektu. Już niedługo zakończy się przebudowa oddziału chorób wewnętrznych w Kociewskim Centrum Zdrowia. Przypomnijmy, że wartość tego przedsięwzięcia to ponad 4,3 mln zł, a  zadanie zakłada m.in. gruntowną przebudowę sal pacjentów, gabinetów lekarskich i sanitariatów, wymianę wszystkich instalacji, posadzek i okładzin. Odnowiona interna wymaga nowego wyposażenia, właśnie dlatego dziś podpisana została umowa na dostawę i montaż wyposażenia oddziału oraz sprzętu medycznego i do dezynfekcji, przeciwdziałających COVID-19. Wartość umowy opiewa na kwotę 810 447,15 zł, a dostawcą jest firma ALL MED Kinga Jakubas z Poznania.

Cieszę się, że dziś doszło do podpisania umowy z dostawcą, a moja radość jest tym większa, że skorzystamy z usług doświadczonej i sprawdzonej firmy, z którą już współpracowaliśmy w ramach #wielkiegoprojektu – podkreśla starosta Kazimierz Chyła. – Jesteśmy na ostatniej prostej tego jakże ważnego przedsięwzięcia. Lada moment będziemy mogli ogłosić zakończenie prac na internie i kolejny, piąty już oddział będzie jak najlepiej przystosowany do potrzeb pacjentów oraz personelu.

W ramach dostawy oddział zyska nowe łóżka, szafy lekarskie, zabudowy meblowe, wózki zabiegowe, kozetki itp. Nie zabraknie również specjalistycznych urządzeń medycznych, takich jak: aparaty EKG czy kardiomonitory.

Jeśli chodzi o przebudowę szpitalnych oddziałów, to właśnie kończymy prace na ostatnim z nich. Przypomnę, że do tej pory wyremontowaliśmy oddział udarowy, neurologiczny, kardiologiczny i chirurgiczny. Wybudowany został nowoczesny blok operacyjny z 3 salami operacyjnymi oraz centralną sterylizatornią, utworzono Zakład Diagnostyki Obrazowej, a także już funkcjonują przebudowane i wyposażone w ramach projektu poradnie specjalistyczne – podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel. – Nasz #wielkiprojekt działa wielowymiarowo, dlatego poza wyposażeniem oddziału chorób wewnętrznych, do KCZ trafią również urządzenia oraz środki, które mają na celu przeciwdziałanie COVID-19, by w ten sposób przygotować szpital na każdą ewentualność. Konsekwentnie, wbrew przeciwnościom, zmierzamy do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu szpitala.

Wartość podpisanej umowy w ramach #wielkiegoprojektu to ponad 810 tys. zł.

Przypomnijmy, że przebudowa oddziału chorób wewnętrznych to kolejny element #wielkiegoprojektu realizowanego przez Powiat Starogardzki, pn. „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim oraz podniesienie kwalifikacji kadry medycznej celem zwiększenia dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa.