Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Nowa karetka dla szpitala

Kolejny bardzo ważny dzień dla Kociewskiego Centrum Zdrowia. Podpisana została umowa na zupełnie nową karetkę. Pojazd trafi do szpitala w ciągu 120 dni od podpisania umowy, przy którym jako przedstawiciele właściciela KCZ, czyli Powiatu Starogardzkiego, obecni byli: starosta  Kazimierz Chyła i wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska.

Podpisana została umowa, w ramach której do starogardzkiego szpitala trafi nowa karetka.

Warto wiedzieć, że Kociewskie Centrum Zdrowia otrzymało dotację celową z Ministerstwa Zdrowia na zakup ambulansu wraz z dodatkowym wyposażeniem dla Zespołów Ratownictwa Medycznego. Wartość tej dotacji to 600 tysięcy złotych. Karetka posiada dodatkowe wyposażenie dla ZRM, czyli wideolaryngoskop, urządzenie do bezpiecznego oczyszczania powietrza w karetce wbudowanego w pojazd lub umożliwiającego montaż w pojeździe, urządzenie do przenoszenia pacjenta siedzącego o nośności co najmniej 170 kg z systemem trakcyjnym umożliwiającym zsuwanie pacjenta po schodach. Posiada także nosze mechaniczne oraz instalację tlenową.

Przetarg na dostawę ambulansu wygrała firma ZESZUTA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zaoferowany pojazd to samochód marki Mercedes-Benz Sprinter z silnikiem diesla o poj. 2.0, mocy 190 KM z automatyczną skrzynią biegów, oznakowany, wyposażony w sygnalizacje uprzywilejowaną, oświetlenie awaryjne, kamerę cofania.

Podczas podpisania umowy firma zaprezentowała jedną z karetek. Niemal identyczna trafi do naszego szpitala.

Podczas podpisania umowy firma zaprezentowała jedną z karetek. Niemal identyczna trafi do KCZ.