Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Muzyczne przywitanie w Starogardzie Gd.

W poniedziałek, 17 kwietnia, rozpoczęła się tygodniowa wizyta młodzieży, która przyjechała do nas z niemieckiego miasta Diepholz. Do przywitania gości doszło w I Liceum Ogólnokształcącym i było to przywitanie… śpiewające!

17-osobowa grupa młodzieży z Diepholz swoją wizytę w Starogardzie Gd. rozpoczęła od spotkania w I LO.

17 uczniów z Diepholz, czyli miasta partnerskiego Starogardu Gdańskiego, przyjechało z wizytą. Jest to wizyta po 3-letnie przerwie, spowodowanej pandemią. – Cieszę się, że ponownie możemy uczestniczyć w wymianie młodzieży – przyznała Wiesława Górska, dyrektor I LO w Starogardzie Gdańskim, która przy okazji przybliżyła szkołę. – W naszym liceum uczy się na co dzień 713 uczniów w wieku 13-18 lat, którzy są bardzo kreatywni, mają swoje pasje, o których przekonamy się niebawem.

Dyrektor Wiesława Górska opowiedziała nieco o szkole.

Słowa pani dyrektor szybko znalazły potwierdzenie, bowiem młodzież przygotowała świetne występy muzyczne. Było to takie sympatyczne przywitanie kolegów z Niemiec.

Jesteśmy w niezwykłym miejscu, w auli I LO, a z portretów zawieszonych na ścianach spoglądają na nas wyjątkowi Polacy, jak choćby Lech Wałęsa, Maria Skłodowska-Curie, czy Olga Tokarczuk – podkreślił wicestarosta Patryk Gabriel. – Jestem przekonany, że nasi goście lepiej poznają nasz region, a przede wszystkim będą się dobrze u nas czuli, czego im serdecznie życzę.

Wicestarosta Patryk Gabriel życzył młodzieży dobrego pobytu.

Młodzież z niemieckiego Diepholz lepiej pozna nasze miasto, ale również Gdańsk, Gdynię oraz Toruń, odwiedzi Grodzisko Owidz, wyruszy do Szpęgawska. W programie są także warsztaty integracyjne.

Warto przypomnieć, że w tym roku mija dokładnie 25 lat współpracy pomiędzy Starogardem Gdańskim a Diepholz. Obchody tego jubileuszu odbędą się już niebawem – w maju.