Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Młodzieżowa Rada Powiatu w nowej odsłonie

Kolejna ważna lekcja demokracji odbyła się na pierwszym posiedzeniu Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego nowej kadencji. Radni przede wszystkim musieli spośród siebie wybrać prezydium Rady, co poprzedziły krótkie wystąpienia z autoprezentacją poszczególnych osób. O fotel przewodniczącego Rady ubiegało się dwóch kandydatów: Michał Porożyński i Filip Jędrysiak. Michał mówił o swojej dotychczasowej pracy w Radzie, w poprzedniej kadencji pełnił rolę wiceprzewodniczącego. Filip z kolei przyznał, że chce zadbać o dobrą atmosferę, lepszą rozpoznawalność MRPS, chce bardziej angażować młodzież w życie społeczne. Po wybraniu komisji skrutacyjnej, której zadaniem było liczenie głosów, odbyło się tajne głosowanie. Decyzją młodych radnych ich przewodniczącym w tej kadencji będzie Filip Jędrysiak.

Wicestarosta Patryk Gabriel, członek zarządu rady powiatu Wioleta Strzemowska-Konkolewska i uczestnicy spotkania młodzieżowej rady powiatu

Więcej osób zdecydowało się kandydować na stanowiska dwóch wiceprzewodniczących Rady. Konkurencja była dość silna, a młodzi radni mogli wybrać dwie z sześciu osób. Kandydowali: Alexander Stopikowski, Krystian Zacharski, Maciej Wesołowski, Ania Łaska, Przemysław Janowski oraz Dawid Skrzypczak. Ponownie odbyło się tajne głosowanie – wiceprzewodniczącymi zostali: Alexander i Dawid. Krystiana Zacharskiego wybrano sekretarzem, a Julita Szablewska została szefową grupy medialnej.
To posiedzenie Rady było też doskonałą okazją, aby podziękować dotychczasowemu przewodniczącemu Rady. W tej roli świetnie się sprawdzał Paweł Meller, obecnie student prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy nowo wybranemu prezydium Rady i trzymamy kciuki za owocną pracę, kreatywność i niebanalne pomysły.