Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Mistrzowie Polski Pracowników Samorządowych

W niedzielę, 23 kwietnia dotarły do nas świetne wiadomości. Drużyna Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim wywalczyła w Redzie tytuł Mistrza Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej.

Drużyna Mistrzów Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej

Otwarcie XXV Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych sportowo nam nie wyszło, bowiem na „dzień dobry” nasza drużyna dostaje sportowy „łomot” od ekipy Starostwa Powiatowego w Człuchowie – w setach do 13 i 16. Drugi mecz nasi reprezentanci rozegrali z Urzędem Miasta Tychy, który debiutował w mistrzostwach. Tu dochodzi do wygranej bez straty seta. Następny mecz gramy z Urzędem Miasta Bielsk Podlaski i tu też wygrana bez straty seta. Ostatni mecz grupowy nasz zespół rozgrywa z Urzędem Gminy Lubicz i też bez straty seta wygrywa, kończąc fazę grupową na drugim miejscu. W ćwierćfinale trafiamy na zespół reprezentujący Urząd Miasta Milicz, gdzie też wygrywamy bez straty seta.

W tym momencie eliminując Milicz z walki o medale otwiera się przed nami furtka, żeby w klasyfikacji generalnej mistrzostw zrównać się z Miliczem w dorobku medalowym. Nie mogliśmy nie wykorzystać takiej okazji i… Tak! Zrobiliśmy to! – relacjonuje Maciej Abłażewicz, zawodnik naszej drużyny. – Równo z Miliczem mamy po 14 medali w swoim dorobku.

W półfinale turnieju ponownie nasz zespół spotyka się ponownie ze swoim grupowym rywalem, czyli U. M. Bielsk Podlaski,  z którym kolejny raz wygrywa bez straty seta i melduje się w finale. Tu na naszą ekipę już czeka drużyna ze Starostwa Powiatowego w Człuchowie. I tu zaczęły pojawiać się głosy ze strony wszystkich uczestników turnieju, czy powtórzy się historia z zeszłego roku, gdzie z Człuchowem nasi reprezentanci przegrywają w grupie, a w walce o medale wygrywają. I tak się stało, tylko tyle że stawka była większa,  gdyż w zeszłym roku walczyliśmy z Człuchowem o brązowe medale, a tym roku o złote… W finale wygrywamy bez straty seta – do 13 i 16 – biorąc rewanż za porażkę w grupie. Finał opiewał w bardzo widowiskowe akcje z jednej jak i z drugiej strony, były asowe zagrywki, spektakularne obrony jak i efektowne i widowiskowe bloki. W efekcie końcowym to my, czyli drużyna Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim jest Mistrzami Polski XXV MISTRZOSTW POLSKI PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH.  Do tego dorzucamy jeszcze nagrodę indywidulną MVP Mistrzostw, którą otrzymuje Grzegorz Surtel. Gratulujemy!

Skład drużyny: Lucyna Dydzińska, Izabela Narwojsz, Joanna Kosicka, Grzegorz Surtel, Karol Jaworski, Kacper Janulewicz, Maciej Abłażewicz

Harmonogram gier znajduje się tutaj: http://www.mosir.reda.pl/aktualnosci/harmonogram-gier-xxv-mistrzostw-polski-pracownikow-samorzadowych-w-pilce-siatkowej/?fbclid=IwAR1XesetnJFI384Cqg-RPIIom82eQhM9YvlI12HuHxQ408YY8kiBWO-_QUE