Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Kwiaty Kociewia z kolejnym wyróżnieniem!

25 sierpnia po raz drugi w przepięknym otoczeniu ogrodu dendrologicznego w Wirtach odbyły się  Plachandry Kociewskie. Podczas wydarzenia nie brakowało atrakcji, a jedną z nich było wręczenie nagród.

Reprezentantki Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia z pamiątkowymi dyplomami i statuetką

Tego dnia Wirty wypełniły się Kociewiakami i sympatykami naszego regionu, z twórcami ludowym na czele. Stoiska z rękodziełem ludowym, jadłem kociewskim, a na scenie zespoły pieśni i tańca spowodowały, że tego dnia Kociewie mocno biło w sercach przybyłych gości. Także podczas tej wyjątkowej imprezy wręczane są nagrody za wybitną działalność na rzecz naszej małej Ojczyzny. Wśród wyróżnionych jest nasze powiatowe Stowarzyszenie. Mianowicie tytuł Ambasadora Kociewia Kapituła nadała Stowarzyszeniu Kobiety Kwiaty Kociewia, doceniając ich niestrudzoną i konsekwentną działalność na rzecz szeroko pojętej promocji Kociewia. Statuetkę z rąk Wicestarosty Powiatu Starogardzkiego Patryka Gabriela odebrała Prezes Alina Jeleń, która podziękowała swoim członkiniom za zaangażowanie w społeczną działalność, podkreślając, że „Kociewie jest kobietą”.  

„Małe Ojczyzny uczą żyć w ojczyznach wielkich. Kto nie broni i nie rozwija tego, co bliskie- trudno uwierzyć, żeby był zdolny do wielkich uczuć w stosunku do tego, co wielkie i największe w życiu i na świecie”. (ks. J. Pasierb)

Serdecznie gratulujemy!