Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Konkurs na wieniec dożynkowy

Coroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy organizowanym przez samorząd województwa pomorskiego, to długoletnia tradycja. Nie inaczej będzie w 2023 r. Do 4 września można nadsyłać zgłoszenia do konkursu. A o tym, który wieniec okaże się najpiękniejszy, dowiemy się 10 września 2023 r. podczas drugiego dnia Święta Plonów – Dożynek Wojewódzkich w Szemudzie.

Do 4 września przyjmowane są zgłoszenia do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Choć do końca tegorocznych żniw zostało jeszcze sporo czasu, to już teraz warto zastanowić się nad kompozycją wieńca dożynkowego. Aby stanowił wspaniałe podziękowanie za plony oraz jednocześnie prośbę o urodzaj w następnym sezonie – mówi Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Od kilkunastu lat pomorską tradycją jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który organizowany jest podczas Dożynek Wojewódzkich. Startują w nim rolnicy z całego województwa. Konkurs ma na celu promocję pomorskiej wsi i prezentowanie jej unikalnego dziedzictwa kulturowego. Tegorocznych zwycięzców poznamy drugiego dnia Święta Plonów, które w tym roku odbędzie się w Szemudzie.

Ruszyły zgłoszenia

Przed wysłaniem zgłoszenia warto zapoznać się z regulaminem konkursu. Opisane są tam np. materiały, z którym mogą być zrobione wieńce.