Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Jakie wyniki matur?

Z dwudziestu powiatów i miast na prawach powiatu (Trójmiasto i Słupsk) najwyższą zdawalność matury w 2021 roku uzyskała młodzież z Gdyni – 80% zdawalności. 79% osiągnęły szkoły z Sopotu i Powiatu Kwidzyńskiego, 75% Gdańska i Powiatu Bytowskiego, 74% Powiat Pucki i Kartuski. Nasz Powiat osiągnął 72% zdawalności, co jest ósmym wynikiem       w województwie i jest o 3% wyższy od zdawalności w ubiegłym roku.

Bardzo dobry wynik średni, 60% punktów, uzyskała młodzież z języka polskiego na egzaminie obowiązkowym, jest to drugi wynik w województwie. Lepszy uzyskali uczniowie z Powiatu Puckiego – 62% punktów. Z języka angielskiego wynik siódmy – 74% punktów,  z matematyki wynik szósty – 53% punktów.

Świetne wyniki z języka polskiego – 70% punktów i z matematyki 80% punktów uzyskało I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim. Z języka polskiego jest to czwarty wynik, z matematyki jedenasty wynik z przedmiotów obowiązkowych spośród wszystkich szkół średnich w województwie pomorskim.

Duży, indywidualny sukces zanotowało nasze Technikum im. Noblistów Polskich (ZSE) w Starogardzie Gdańskim. Absolwenci z tego roku uzyskali 87% zdawalności matury, co jest trzecim wynikiem wśród wszystkich techników naszego województwa. Szczególnie cieszy średni wynik z języka polskiego – 65% punktów, który jest najlepszym wynikiem wśród techników województwa pomorskiego, cieszy również trzeci wynik  wśród techników – 79% punktów z języka angielskiego i czwarty z matematyki – 57% punktów.

Gratulujemy