Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Jaką szkołę wybrać?

Prawie 1800 uczniów szkół podstawowych, którzy zostali podzieleni na trzy grupy, odwiedziło tegoroczne Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Blisko 1800 uczniów wzięło udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych.

Data nie została wybrana przypadkowo. 21 marca przypada pierwszy dzień wiosny, który bywa uznawany również za… dzień wagarowicza. Alternatywą dla ucieczki ze szkoły były właśnie targi, na których ósmoklasiści mogli lepiej poznać szkoły ponadpodstawowe.

– Targi robimy dla naszej młodzieży i z myślą o młodzieży, żeby została w naszym powiecie, żeby nie musiała wyjeżdżać. Przedstawiamy kompleksową ofertę naszych szkół. Efekty są imponujące, bo młodzież wychodzi z tych targów z konkretną wiedzą. Mogą się dowiedzieć o kierunkach kształcenia, zawodach, praktykach zawodowych, w tym też zagranicznych – podkreśla starosta Kazimierz Chyła. – Przy okazji chciałbym podziękować samorządom gminnym, które zapewniają młodzieży transport na nasze targi.

Targi są adresowane do młodzieży – podkreśla starosta Kazimierz Chyła.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie z licealistami, uczniami techników, szkół branżowych, możliwość zadawania pytań, poznania profili kształcenia sprawią, że łatwiej będzie wybrać wymarzoną szkołę.

– Naszym zadaniem jest jak najdokładniej poinformować ósmoklasistów jak wyglądają szkoły, co one oferują. Oprócz targów organizujemy również dni otwarte naszych placówek – zauważa Marek Gabriel, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Przypomnijmy, że targi odbywają się już od 12 lat.