Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Jak wygląda produkcja opakowań?

Zwiedzanie nowoczesnego zakładu, możliwość przyjrzenia się z bliska maszynom i urządzeniom, produkcja na najwyższym poziomie i z zachowaniem najwyższych standardów – tak wyglądała wizyta w firmie EMPAC Polska, która znajduje się w Zdunach.

Wizyta w firmie EMPAC Polska przebiegała zgodnie z wszelkimi wymogami.

To już kolejne spotkanie z przedsiębiorcami. Tym razem Patryk Gabriel i Wioleta Strzemkowska-Konkolewska (władze Powiatu), Sebastian Schmidt (sekretarz Powiatu) oraz Arkadiusz Banach (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy) i Marcin Lempkowski (kierownik Działu Usług Rynku Pracy w PUP) odwiedzili firmę EMPAC Polska Sp. z o.o. w Zdunach.

Na spotkaniu z Prezesem Zarządu Jackiem Borzeszkowskim goście mieli okazję poznać firmę, która istnieje już z wieloma sukcesami od ponad 25 lat i zajmuje się produkcją opakowań BIG BAG. Opakowania te są przeznaczone do przechowywania i transportu materiałów sypkich i płynów. Prezes Zarządu przedstawił historię powstania i rozbudowy firmy, schemat organizacyjny, różnice technologiczne dotyczące opakowań oraz wskazał na nowoczesne systemy zarządzania w przedsiębiorstwie m. in. w oparciu o standardy systemu zarządzania jakością (zgodny z normą ISO 9001:2015) oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności (zgodny z normą ISO 22000:2018).

Prezes Zarządu Jacek Borzeszkowski (z lewej) przedstawił gościom historię firmy.

Kulminacyjnym punktem wizyty było zwiedzanie Zakładu, który wyposażony jest w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia w zakresie produkcji opakowań. Ogromne wrażenie na gościach zrobiła możliwość zobaczenia tak bardzo dobrze zorganizowanej pracy na każdym etapie produkcji. Firma posiada wykwalifikowaną kadrę, która wykonuje pracę z wielkim zaangażowaniem i dba o wysokie standardy produkcji produktów.

Kulminacyjnym momentem spotkania była możliwość zwiedzenia Zakładu.

Pracodawca zadbał o świetne warunki pracy, łącznie z doskonale przygotowanym zapleczem socjalno-bytowym. Co istotne, odbiorcami produktów są zarówno polskie, jak i światowe firmy. Z ważnych informacji, warto dodać, że w 2001 roku doszło do rozbudowy budynku administracji, hali produkcyjnej i magazynu o 2600 m kw., 2005 roku nastąpił początek sprzedaży produktów w Polsce, a w 2014 roku doszło do kolejnej rozbudowy budynku administracji i magazynu o 880 m kw.

Przed 4 laty przebudowano wejście dla pracowników oraz stołówkę, aby podwyższyć standard higieny. W 2021 roku firma EMPAC obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy firmie EMPAC samych sukcesów.