Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Harcerze mają „Stację”

Mają to! – tak krótkim radosnym stwierdzeniem można skwitować to, co wydarzyło się w hufcu ZHP w Starogardzie Gdańkim.

Uroczyście otwarta została Stacja Starogard.

W stanicy hufca została utworzona placówka wsparcia dziennego w formie dziennej i podwórkowej o nazwie „Stacja”. Jest ona skierowana dla dzieci i młodzieży z całego powiatu starogardzkiego. Jest to okazja do zawarcia nowych przyjaźni i poznania nowych zabaw, ale przede wszystkim okazja do rozwoju swoich umiejętności poprzez cykliczne zajęcia i warsztaty podnoszące kompetencje. W placówce swoje miejsce znajdzie każdy, kto potrzebuje uwagi, ciepła lub rozmowy.

Prace zajęły niespełna 2 lata, wartość całego projektu to prawie mln zł, a sam remont to wydatek rzędu 240 tys. zł. Wsparcia harcerzom udzielił marszałek województwa Mieczysław Struk. Na uroczystości nie zabrakło samorządowców, którzy na co dzień doświadczają pracy harcerzy i bardzo ją cenią. Wicestarosta Patryk Gabriel i członek Zarządu Powiatu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska nie kryli uznania dla wykonanej pracy.

– Mam nadzieję, że ta „Stacja” będzie taką szczęśliwą stacją dla wielu rodzin – powiedziała w imieniu władz Powiatu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska. – Zakładając, że życie jest podróżą i doświadczamy wsiadania i wysiadania na różnych stacjach, to kolejną stacją będzie naprawiona rodzina.

Przypomnijmy, że do starogardzkiego hufca należy około 350 zuchów i harcerzy.

Tekst: Ewa Macholla-Jacewicz, fot. Michał Hinc