Przejdź do menu

Przejdź do ustawień dostepności

Przejdź do treści strony

Energa pomaga najlepszym uczniom z ZSZ

Najzdolniejsi i najpracowitsi uczniowie Technikum nr 2 przy Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim uczący się w zawodzie technik elektryk po raz kolejny otrzymali  stypendia za dobre wyniki w nauce. Stypendia funduje firma Energa Operator, sprawująca patronat nad tym kierunkiem w ZSZ.

Uczniowie ZSZ w Starogardzie Gdańskim siedzący przy stole

Uroczyste ich wręczenie miało miejsce 5 marca 2019 roku w siedzibie szkoły. Wyróżniono nimi sześciu uczniów z każdego rocznika technikum: Bartosza Radkowskiego, Macieja Kędziorskiego, Kamila Bukowskiego, Eryka Dziewiątkowskiego, Arkadiusza Nagórskiego i Jakuba Kittę. Energę Operator na uroczystości reprezentowali: Roksana Adamczyk – Kierownik Biura Rozwoju Personelu, Katarzyna Dębska – Specjalista Wiodący ds. Zarządzania Personelem oraz Jarosław Kizło – Główny Specjalista ds. Komunikacji Internetowej.

Kiedy w 2012 roku w ZSZ otwierano kierunek technik elektryk, Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim oraz Firma Energa Operator w Gdańsku bardzo mocno zaangażowali się w przygotowanie bazy do nauczania przedmiotów zawodowych elektrycznych. Do dziś szkoła może liczyć na pomoc ze strony Firmy Energa Operator, która oprócz fundowania stypendiów dla najlepszych uczniów sukcesywnie poprawia wyposażenie szkolnych pracowni. Można śmiało stwierdzić, że młodzież ucząca się zawodzie technik elektryk pracuje na sprzęcie na miarę XXI wieku. Społeczność szkolna jest dumna, że może na co dzień współpracować z takim potentatem energetycznym, jakim jest Energa Operator z Gdańska. Warto zauważyć, że stypendia to nie tylko materialna pomoc dla zdolnych uczniów, ale i świetny motywator do nauki oraz zdrowej rywalizacji, przez co wyniki edukacyjne uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk są coraz lepsze. Warto też wspomnieć, że uczniowie, którzy otrzymują takie wyróżnienie, mają pierwszeństwo zatrudnienia w Enerdze Operator.

Serdecznie gratulujemy!